Про конкурс

Євробачення-2015 цього року буде 60-м за ліком! Ювілейний пісенний конкурс проходитиме у столиці Австрії – Відні. Девіз цьогорічного Євробачення – Building Bridges (Зводячи мости), а його продовженням є логотип у вигляді хвилі та сфери, що символізують об’єднавчу силу й різноманіття.

Австрія здобула право приймати Євробачення-2015 після перемоги на конкурсі у 2014-му в Копенгагені (Данія) Кончіти Вурст, яка набрала за пісню Rise Like a Phoenix 290 балів. Австрія проводитиме Євробачення вдруге – вперше країна приймала конкурс 48 років тому, у 1966 році, після перемоги Удо Юргенса, відомого співака і композитора у жанрах шансон і поп.

Євробачення-2015 проходитиме на арені Вінер Штадтхалле (Wiener Stadthalle) – найбільшому критому стадіоні у Відні. Саме тут зведуть серце конкурсу – сцену Євробачення, дизайн якої розробляв Флоріан Відер (Florian Wieder). Він був також дизайнером сцен Євробачення у Дюссельдорфі (2011) та Баку (2012). На перших ескізах видно, що сцена виглядатиме як величезне око. Розміри її становлять 44 метри в ширину, 14,3 метри у висоту, 22 метри в довжину, а складається вона із понад 12 тисяч LED-колон, які створюватимуть світлові ефекти, та LED-стіни завширшки в 22 метри та висотою 8,5 метрів.

У 2015-му участь у Євробаченні погодилися взяти 40 країн. У першому півфіналі співатимуть представники 16 держав: Молдови, Вірменії, Бельгії, Нідерландів, Фінляндії, Греції, Естонії, КЮР Македонії, Сербії, Угорщини, Білорусі, Росії, Данії, Албанії, Румунії й Грузії. У другому співатиму представники 17-ти: Литви, Ірландії, Сан-Марино, Чорногорії, Мальти, Норвегії, Португалії, Чехії, Ізраїлю, Латвії, Азербайджану, Ісландії, Швеції, Швейцарії, Кіпру, Словенії та Польщі. До фіналу автоматично потрапляє шість країн – країна-господарка, Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія і Франція. Але цього року організатори зробили виняток – сьомим учасником Євробачення-2015 стане Австралія!

Уперше в історії Євробачення конкурс вестимуть три жінки. Це австрійська актриса і телеведуча Мірьям Вайксельбраун (Mirjam Weichselbraun), австрійська ведуча Еліс Тумлер (Alice Tumler) та австрійська актриса, ведуча, письменниця Арабелла Кісбауер (Arabella Kiesbauer). Ведучою у грін-румі буде переможниця Євробачення-2014 Кончіта Вурст.

Серед учасників та переможців Євробачення, які згодом отримали світове визнання: Тото Кутуньо, Селін Діон, Хуліо Еглесіас, Кліфф Річард, Джанні Моранді, Лара Фабіан, гурти АВВА, Dschinghis Khan, Baccara, Brainstorm.