Всі новини

  • Про конкурс

Сорок дві країни-учасниці! Унікальна сцена! 16 тисяч глядачів у залі і мільйони – по всьому світу! Таким буде Євробачення-2016!

Цьогорічний пісенний конкурс – 61-й за ліком. Прийматиме його столиця Швеції – Стокгольм. завдяки перемозі Монса Зелмерльова у Відні (Австрія), який підкорив Європу піснею "Heroes" та отримав 365 балів.

Слоган Євробачення-2016 – Come Together. А символом стала кульбаба, яка складається з безлічі насінин – вони символізують учасників, які злітатимуться з усієї Європи та зберуться в нашу чарівну квітку. Ця кульбаба візуально підкреслить енергію, яка виникне, коли радість та сила музики об’єднаються у Стокгольмі.

Місцем проведення Євробачення-2016 обрали Globe Arena – національний критий стадіон у Стокгольмі. Саме тут уже вдруге після 2000 року зведуть сцену пісенного конкурсу. Ця арена збудована у вигляді білої кулі діаметром 110 метрів, може вмістити від 14 до 16 тисяч глядачів та вважається найбільшою сферичною будівлею у світі.

На Євробаченні-2016 до європейських країн вдруге приєдналася Австралія, яка дебютувала у 2015-му. У традиційному складі учасників також відновлюються Болгарія, Хорватія, Боснія і Герцеговина.

За правилами конкурсу до фіналу автоматично потрапляють країни "великої п'ятірки": Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія і Франція, а також Швеція, як господарка Євробачення-2016. До речі, у цьому році організатори внесли до правил конкурсу деякі зміни, що передбачають виступи у півфіналах і тих країн, що обов'язково проходять у фінал та можливість для них брати участь у півфінальних голосуваннях Євробачення-2016.

У першому півфіналі візьмуть участь Хорватія, Фінляндія, Молдова, Вірменія, Греція, Угорщина, Росія, Нідерланди, Сан-Марино, Азербайджан, Кіпр, Мальта, Боснія та Герцеговина, Естонія, Чехія, Чорногорія, Ісландія, Австрія. До другого півфіналу потрапили такі країни-учасниці: Латвія, Білорусь, Ірландія, Швейцарія, КЮР Македонія, Австралія, Литва, Польща, Ізраїль, Сербія, Албанія, Болгарія, Данія, Грузія, Словаччина, Норвегія, Україна, Бельгія.

Півфінали 61-го пісенного конкурсу Євробачення пройдуть 10 та 12 травня, фінал – 14 травня 2016 року. Прямі трансляції усіх трьох шоу для українських телеглядачів транслюватиме UΛ:Перший.Правила конкурсу


  • Відео