Про конкурс

Євробачення-2016 буде вже 61-м за ліком. Прийматиме конкурс столиця Швеції Стокгольм – завдяки перемозі Монса Зелмерльова у Відні (Австрія), який підкорив Європу піснею "Heroes" та отримав 365 балів.

Come Together – слоган цьогорічного конкурсу. А символом стала кульбаба, яка складається з безлічі насінин – вони символізують учасників, які злітатимуться з усієї Європи та зберуться в нашу чарівну квітку. Ця кульбаба візуально підкреслить енергію, яка виникне, коли радість та сила музики об’єднаються у Стокгольмі.

Місцем проведення Євробачення-2016 обрали Globe Arena – національний критий стадіон у Стокгольмі. Саме тут уже вдруге після 2000 року зведуть сцену пісенного конкурсу. Ця арена збудована у вигляді білої кулі діаметром 110 метрів, може вмістити від 14 до 16 тисяч глядачів та вважається найбільшою сферичною будівлею у світі.

Євробачення-2016 налічує рекордну за весь час існування конкурсу кількість учасників, а саме 43 країни. До 42-х європейських країн вдруге приєднається Австралія, яка дебютувала у 2015-му. Цьогоріч на конкурс повертається Україна, яка відмовилася від участі у 2015 році. У традиційному складі учасників також відновлюються Болгарія, Хорватія, Боснія і Герцеговина.

За правилами конкурсу до фіналу автоматично потрапляють країни "великої п'ятірки": Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія і Франція, а також Швеція, як господарка Євробачення-2016. До речі, у цьому році організатори внесли до правил конкурсу деякі зміни, що передбачають виступи у півфіналах і тих країн, що обов'язково проходять у фінал та можливість для них брати участь у півфінальних голосуваннях Євробачення-2016.

У першому півфіналі візьмуть участь Хорватія, Фінляндія, Молдова, Вірменія, Греція, Угорщина, Росія, Нідерланди, Сан-Марино, Азербайджан, Кіпр, Мальта, Боснія та Герцеговина, Естонія, Чехія, Чорногорія, Ісландія, Австрія. До другого півфіналу потрапили такі країни-учасниці: Латвія, Білорусь, Ірландія, Швейцарія, КЮР Македонія, Австралія, Литва, Польща, Ізраїль, Сербія, Албанія, Болгарія, Данія, Грузія, Румунія, Словаччина, Норвегія, Україна, Бельгія.

Півфінали 61-го пісенного конкурсу Євробачення пройдуть 10 та 12 травня. Фінал відбудеться 14 травня 2016 року.Правила конкурсу