:
Ілона Довгань

Ілона Довгань

Народилася 11 січня 1976 року у місті Комсомольськ, Полтавська область. Закінчила магістратуру Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка та курси "Інтерньюз Україна".

На телебаченні працюю з 1995 року. Починала як диктор на Комсомольському телебаченні ТРК "ГОК ТВ". Пізніше – журналістка новин, ведуча інформаційно-публіцистичних програм, круглих столів; регіональний кореспондент часопису "Партнери" (фундація Україна-США), радник міського голови з інформаційних питань.

У 1998-2001-му роках працювала регіональним кореспондентом ТСН на телеканалі "1+1".

У травні-червні 2001-го стажувалася у США за програмою Партнерство громад фундація "Україна-США" (USAID) за напрямами: інформаційна політика, залучення громадян, стратегічний план розвитку міста.

У 2002 році стала наймолодшим депутатом Комсомольської міської ради, була членом комітету зі створення стратегічного плану міста (керівник групи зв’язків з громадськістю).

У 2003-му – редактор ток-шоу "Життя прекрасне" і журналіст "Запитайте у лікаря" на Новому каналі. Також була ведучою новин на телерадіокомпанії "Київ".

У 2004-2007 роках працювала на телеканалі НТН ведучою новин, програм-інтерв’ю з політиками "Вчасно про головне", тижневика "Вчасно-підсумки", виборчих телемарафонів.

Номінувалася на премію "Людина року" в номінації "Найкращий журналіст електронних ЗМІ".

У 2007-2010-му моя професійна діяльність була пов’язана з телеканалом "1+1". Там я працювала ведучою ТСН, а також у виборчому проекті "Тільки про головне", "Сніданку з 1+1", суспільно-політичних телемарафонах. У травні 2010-го разом з колегами підписала лист проти цензури на телеканалі, який підтримали журналісти телеканалу СТБ та сотні інших медійників, внаслідок чого утворився рух "Стоп цензурі!".

У 2008-му – випускниця проекту "Аспен – Україна", що проводиться Фондом Віктора Пінчука у співпраці з Інститутом ASPEN (США).

2009-й – випускниця Української школи політичних студій, член Ради випускників. Літній Університет демократії при Раді Європи (Страсбург).

У червні-липні 2010-го навчалася у Московській школі політичних досліджень.

У 2010 році стала співзасновником та ідеологом громадського проекту "Школа для студентів-лідерів "Покоління 2020", що реалізується коштом його засновників. 2011-го долучилася до створення та проведення "Медіашколи" для молодих журналістів України (за підтримки "Телекритики" та Фонду Гайнріха Бьолля).

Із серпня 2011 року працювала постійною ведучою на телеканалі ТВі.

З1 липня 2014 року є ведучою Новин на UΛ:Першому.

Проводжу майстер-класи та тренінги на теми інтерв’ю, медіа та публічного виступу. Учасниця проекту "Під Pressoм". Із презентацією проекту побувала протягом року в різноманітних містах України.

Не була і не є членом жодної політичної партії.

Люблю артхаусне та документальне кіно, подорожі, творчість Одрі Гепберн та Марії Матіос.