:
Олексій Коган

Олексій Коган

Народився 10 листопада 1957 року в Києві у звичайній сім’ї радянських інтелігентів.

Служив в армії (танкові війська), працював у Центральній науковій бібліотеці, підробляв, виконуючи студентам музучилища контрольні та курсові роботи з гармонії, філософії. Самостійно вивчив англійську мову, щоб читати анотації на джазових дисках.

Прийшов до джазу завдяки родичеві, який, пропрацювавши все життя простим робітником на заводі "Торгмаш", абсолютно фанатично переписував із "ворожого" "Голосу Америки" передачі "Джазова година", автор яких – найкращий джазовий журналіст світу Вілліс Коновер, який пропрацював на "Голосі" 47 років.

Вдалося створити 5 тисяч радіопрограм на радіостанціях "Континент", "Ностальжі", "Супернова", "М’юзік радіо" й "Радіо Ера FM". Нині працюю на радіо "Промiнь" та інтернет-радіо "Аристократи" (з авторським проектом JazzTime).

Організовую вечори джазової музики у Будинку освіти і культури "Майстер Клас" та українські джазові фестивалі JazzinKiev і AlfaJazzFest. Як ведучий співпрацюю з фестивалями JazzBez та JazzKoktebel (куратор джазової Волошинської сцени).

Член Міжнародної асоціації джазових журналістів, кавалер найвищої нагороди Польщі в галузі культури – ордена "Заслуги для польської культури", автор понад 700 газетних і журнальних публікацій в Україні, Польщі, США.