:
Юрій Макаров

Юрій Макаров

член правління ПАТ "НСТУ", відповідальний за просвітницький напрям діяльності

Народився 24 квітня 1955 року в Софії, столиці Болгарії. У 1977 році закінчив факультет романо-германської філології Київського університету імені Тараса Шевченка.

Протягом 1987-1993 років працював редактором та режисером студії "Київнаукфільм". Із серпня 1995 року – у телекомпанії "Студія 1+1". Був ведучим програми "Телеманія", автором-ведучим програм: "Сніданок з 1+1", "Спецпроект Юрія Макарова", "Імперія кіно", "Документ".

У 2007-му очолив журнал "Український тиждень". У 2008-2010 роках працював на Першому Національному ведучим програми "Культурний фронт". З 2011-го по 2013-й вів програми "Цивілізація" та "Цивілізація 2.0" на телеканалі ТВі.

Нині разом із Євгеном Степаненком ведучий проекту "Війна і мир" на телеканалі UA:Перший.

Лауреат премії Телевізійної академії України "Золота Ера" в номінації "Найкраща культурно-історична програма", багаторазовий номінант та двічі лауреат національної премії "Телетріумф" (2006, 2007), лауреат ІІ премії PROMAX/BDA за найкраще промо телеканалу (Сан-Франциско, 1999).

"По-перше, я реально мрію, щоб Суспільне стало потрібним, а для когось і необхідним. Скажімо, заходити у Facebook – сьогодні невід’ємна частина життя. І от якби Суспільне так само стало частиною життя значної кількості українців, то я був би супер-задоволеним. По-друге, абсолютно принципово для мене, щоб аудиторія телеканалу поповнилася молодими, просунутими, реалізованими й мислячими людьми. А третє, спілкуючись з людьми, хочеться пишатися тим, над чим працюєш і що вже вдалося зробити", – Юрій Макаров.