:
Сергій Тарасенко

Сергій Тарасенко

Народився 16 червня 1966 року.

Працювати на телебаченні, тим паче бути ведучим програми, і не мріяв, і не сподівався. Як то кажуть, народився, вчився, служив в армії… За освітою – історик, політолог. За життя встиг попрацювати і робітником на заводі, і вчителем, був археологом і займався бізнесом. Особиста цікавість до вивчення історії релігій прийшла ще в університетські роки. А з часом відчув життєву необхідність та бажання пізнавати духовні практики.

І немов підтверджуючи відоме "шляхи Господні несповідимі" отримав шанс і спробував себе телеведучим. Першим досвідом став проект "Єдина країна", який Перший Національний у прямому ефірі запустив у буремні часи Майдану.

Згодом отримав пропозицію вести незвичну програму. Адже "Світло" – унікальна передача, в якій дискутують представники різних віросповідань і конфесій. І потребує вона від ведучого, передусім, не привабливої зовнішності, вміння красиво говорити йусміхатися, а життєвого досвіду, знань специфіки вірувань християн, іудеїв, мусульман, вміння орієнтуватися у нюансах міжконфесійних взаємовідносин та сприйнятті суспільством як священнослужителів, так і вірних церков.

Керівництво творчого об’єднання публіцистичних та соціальних програм на роль ведучого оновленої програми "Світло" шукало не тільки "нове обличчя", а й людину небайдужу, з відповідною освітою, а головне – із власним життєвим багажем. Перші ж кастинги довели: рішення відмовитися від послуг фахових ведучих – у випадку із програмою "Світло" – виправдане. Так я став співрозмовником священнослужителів різних віросповідань, разом із якими ми надаємо глядачеві можливість долучитися до дискусії про світоглядні позиції церков.

До обговорення в студії пропоную будь-які складні, неоднозначні і навіть дратівливі теми. А дискусія представників духовенства у спробі знайти точки дотику між різними релігіями покликана зробити духовнішими кожного, хто увімкне телевізор і подивиться програму "Світло". І я дуже люблю повторювати: "Як світло проявляється по-різному, так істина для кожного своя".