:
Роман Вінтонів

Роман Вінтонів

член правління ПАТ "НСТУ", відповідальний за суспільно-політичний напрям діяльності

Народився 5 березня 1982 року в Казахстані, виріс у місті Долина Івано-Франківської області. Навчався на факультеті журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка, де закінчив кафедру телебачення та радіомовлення. Навчаючись в університеті, стажувався у хмельницькій газеті "Є" та на львівському ТРК "Люкс". Згодом близько року працював на телеканалі "К1".

У 2007 році працював журналістом телеканалу "Інтер", репортером програми "Подробиці тижня". Із січня 2010 року працював журналістом в "Українській службі BBC". Із червня цього ж року займав посаду шеф-редактора інформаційної служби телеканалу "ZIK", а з вересня був телеведучим програми "Погляд на тиждень". Згодом працював журналістом в редакції програми "Сніданок з 1+1" та старшим редактором нового соціального ток-шоу "Говорить Україна" телеканалу "Україна".

У 2012 році було створено YouTube-канал "Телебачення Торонто", де Роман Вінтонів з’явився в образі канадського журналіста Майкла Щура. У 2014-му на Першому Національному відбулася прем’єра щотижневого сатиричного дайджесту новин "Утеодин з Майклом Щуром". 25 липня 2015 року вийшов останній випуск цієї програми, оскільки Романа Вінтоніва призвали в армію, де він близько півтора року пробув у 169-му навчальному центрі в місті Десна.

6 листопада 2016 року вийшов перший випуск нового проекту з Майклом Щуром з назвою "#@)₴?$0" ("Ґрати, песик, дужка, гривня, знак питання, долар, нуль"). Програма виходила на UA:Перший, каналі "24" та "Громадському".

"Я мрію про таке Суспільне, яке допомагає українцям ставати однієї командою, коли можна покластися один на одного, коли ми знаємо хто, що і для чого робить, як це й відбувається в команді", – Роман Вінтонів.