:

Весняна повінь в Україні: на Одещині, Сумщині та Полтавщині борються зі стихією

Понеділок, 02 квіт. 2018  16:00


Охтирку на Сумщині через танення снігу підтопила однойменна річка. Вода піднялася вночі, – повідомляє прес-служба управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в області. Залило двори на 11 вулицях. Подекуди паводок сягнув позначки 80 сантиметрів. Рятувальники почали евакуацію людей. Допомогу надали щонайменше 62 місцевим жителям. Частину поселили в місцевих готелях, трьох осіб госпіталізували до Охтирської районної лікарні, решта чекатиме кінця повені в родичів. За інформацією надзвичайників, рівень води поволі знижується.

А полтавські надзвичайники півсотні разів за добу їздили відкачувати талу воду. За словами речниці ДСНС Світлани Рибалко – побували чи не по всій області. У Котелевському й Зіньківському районах людей із підтоплених дворів вивозили човнами. Щонайменше тричі повінь перерізала дорогу автомобілям. Сьогодні ж рятувальників викликали працівники дитячого садка в Полтаві. Паводок дістався підвального приміщення з городиною. Бійці відкачали воду насосом.

Повінь і у Вилковому на Одещині. У вихідні Дунай підтопив третину міста. Річка піднялася на 30 сантиметрів вище критичної позначки. Уночі ж шпаркий вітер подув у бік моря і вода стала спадати. У Вилковому спорудили тимчасові кладки й підсипали вулиці, щоб містянам було легше ходити. Як повідомив голова Кілійської районної ради Павло Бойченко, рівень води й далі знижується.Інші новини