:

Радіо Свобода писатиме скаргу на дії слідчого генеральної прокуратури

Середа, 05 вер. 2018  19:11


Який після ухвали суду отримав доступ до матеріалів мобільного оператора журналістки Радіо Свободи Наталі Седлецької. Про це новинам на Першому розповів адвокат Анатолій Попов.

Речник генпрокуратури Андрій Лисенко розповів, слідчий не матиме доступу до розмов. Ухвала суду передбачає доступ тільки до місця розташування абонентів.

На закриту зустріч до Генерального прокурора Юрія Луценка прийшло кілька депутатів із міжфракційного об’єднання Єврооптимісти. Світлана Заліщук, яка була на зустрічі, розповіла, – слідчий отримав доступ до даних мобільного оператора ще однієї журналістки – Христини Бердинських.

Вчора журналістка Наталя Седлецька на своїй сторінці у Фейсбук опублікувала новину про те, що 27 серпня Печерський райсуд Києва надав дозвіл слідчому ГПУ на доступ до матеріалів мобільного оператора. Такі дані прокуратурі потрібні для розслідування кримінального провадження проти директора НАБУ Артема Ситника. Упродовж дня ми намагалися отримати його коментар. На телефоні дзвінки він не відповідає. Наталя Седлецька так само ситуацію телефоном не коментує. Офіційну позицію щодо ситуації озвучила речниця служби "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода" Джоанна Левісон.

Наталя Седлецька – авторка і ведуча програми журналістських розслідувань "Схеми". Це спільний проект телеканалу UA: Перший та Радіо Свободи. Протягом останнього року "Схеми" зробили кілька розслідувань про діяльність НАБУ, директором якого є Артем Ситник. Зокрема, розслідували кримінальне провадження, яке НАБУ порушило проти мера Києва Віталія Кличка. У іншому матеріалі журналіста Максима Савчука з назвою "Чий хабарник? Як в Генпрокуратурі дарма обмовили НАБУ" – розслідували заяву генпрокуратури. Ті розповіли, що затримали на хабарі у 150 тисяч доларів працівника НАБУ. У середині липня вийшло розслідування журналіста Михайла Ткача про Артема Ситника, який відвідував будинок у Козині, де мешкає президент України.