Колишнього спікера Верховної Ради нардепа Андрія Парубія допитало ДБР - Новини - Перший канал
:

Колишнього спікера Верховної Ради нардепа Андрія Парубія допитало ДБР

Вівторок, 10 вер. 2019  22:24


Через сенсорну кнопку для голосування в Парламенті. Кнопка ця мала унеможливити голосування депутата за колег. Допитували Парубія як свідка – сказала суспільному речниця ДБР Анжеліка Іванова. Після допиту Парубій відповів на питання Суспільного.

За словами Парубія, 23 серпня апарат Ради планував генеральне випробування сенсорної кнопки. 450 його працівників мали одночасно проголосувати, щоб перевірити, як вона працює. У той же день до Ради прийшли працівники ДБР і заблокували випробування. Каже, робили це без рішення суду.

Сенсорну кнопку у Верховній Раді встановили у 2008-му. Депутат мав однією рукою під час 10 секунд голосування тиснути на сенсорну кнопку, а іншою – весь час тиснути на "за", "проти" чи "утримався". Однак журналістам продемонтрували, що систему легко обійти – кнопка реагувала не тільки на дотики пальців, але й, наприклад, на телефон. Сенсорною кнопкою не користувалися депутати жодного скликання. Перед початком роботи Ради 9-го – Андрій Парубій хотів ввести систему в експлуатацію.

;