:

Верховна Рада схвалила в першому читанні пенсійну реформу

Четвер, 13 лип. 2017  22:09


Верховна Рада взяла за основу урядовий законопроект про пенсійну реформу, схваливши його в першому читанні. За це проголосували 282 народні депутати. Міністр соціальної політики Андрій Рева під час обговорення пообіцяв врахувати всі конструктивні пропозиції щодо пенсійної реформи у процесі підготовки законопроекту до другого читання.

Згідно з урядовим проектом пенсійної реформи, страховий стаж збільшать. Зараз, потрібно щонайменше 15 років. З наступного 2018-го буде – 25. Поступово дійде до 35-ти. Страховий стаж – це період, коли ви або ваш роботодавець сплачували страхові внески до Пенсійного фонду. Пенсійний вік залишається на рівні 60-ти років і для чоловіків, і для жінок. Однак ті, в кого стажу менше ніж 25-ть років, вийдуть на пенсію в 63, а в кого менше як 15-ть – у 65. Якщо стажу бракує, його можна докупити, сплативши 1408 гривень за місяць, тобто майже 17 тисяч гривень за рік.

Пенсійна реформа передбачає й "осучаснення" пенсій. Тепер їх планують нараховувати за єдиною формулою, беручи за показник середньої платні 3 тисячі 764 гривні. Ще 9 років тому він становив близько 1200-от. Більш як 5 мільйонів пенсіонерів, які вийшли на відпочинок в попередні роки, будуть отримувати щомісяця додатково від 200 до тисячі гривень уже з 1 жовтня, обіцяє прем’єр.Інші новини