:
Штаб-квартира судді Артура Ємельянова

Штаб-квартира судді Артура Ємельянова

Дивіться 10 липня о 20:30

Легендарна особистість судової системи України, яка за десятиріччя роботи суддею зробила цілу імперію зв’язків, впливів і нерухомості, записаної на дружину. Артур Ємельянов – суддя з господарських питань. Він проїхався кар’єрним ескалатором до Вищого господарському суду України, і, схоже, навіть після його реформування зберіг свій вплив.

Його називали архітектором системи впливу на суддів, а відтак на долю багатомільйонних боргів, корпоративних спорів і всіх інших бізнесових питань. Також Ємельянов відомий своїм способом життя: за 18 років його суддівства у його родині з’явилися півтора десятка квартир в Україні та нерухомість по всьому світу. Від Австрії до Арабських Еміратів. Генпрокуратура пов’язувала з Ємельяновим мільйони доларів на офшорних рахунках. А в літаку до Відня він, здається, проводить більше часу, ніж на моторолері - єдиному транспортному засобі в його офіційній і дуже порожній декларації.

Сьогодні Ємельянов підозрюваний у багатотомній справі впливу на суддів, але все ще має статус судді Вищого господарського суду України і регулярно проводить зустрічі в урядовому кварталі. Йдеться не про його суддівський кабінет, а, ймовірно, про негласний офіс, в який не вдалось потрапити через охорону та залізні грати.

"Наші гроші" помітили зустріч судді з Романом Бойком, суддею Господарського суду Києва. П’ять років тому Ємельянов очолював цей суд, а Бойко був його заступником. Постмайданне слідство виявило велику кількість втручань у систему розподілу судових справ у ті часи. Сьогодні ж Бойко свідок у кримінальній справі, у якій Генпрокуратура підозрює Артура Ємельянова у тиску на суддів.

Більше – дивіться в програмі "Наші гроші".