:
Д/ф

Д/ф "19-річний командир"

Дивіться 6 грудня о 19:05

"Розміновуємо мінні поля. Кожен день 10-15 розтяжок, мін доводиться знімати, щоб свої хлопці не "літали", – розповідає головний герой документальної стрічки "Дев’ятнадцятирічний командир" Максим Громов.

Під вигаданим ім’ям, прикидаючись біженцем з анексованого півострова, хлопець пішов добровольцем у батальйон "Крим". Там усі його знали як Женю, хоча насправді він — Максим. Без вигаданої історії про втрачені документи підліток не потрапив би до війська: 17-річних воювати не пускають.

Сьогодні Максим Громов — командир розвідчоти ЗСУ, який працює на самому "нулі", під окупованим Донецьком. З 2014 він побував сапером розвідгрупи, командиром інженерно-саперного відділення, виконував обов’язки начальника інженерної служби. У 18 років хлопця призначили командувати окремою розвідувальною чотою 42-го батальйону. Пройшов Савур-Могилу (контузія, госпіталь), Дебальцеве (контузія), Піски (три осколки в ногу), Вуглегірськ (підрив міни, госпіталь), Зайцеве, Горлівку...

Неймовірна історія неймовірного українського хлопця – у документальному фільмі "Дев’ятнадцятирічний командир" Богдана Кутєпова.