:

"Посттравматичний синдром": історії про життя людей, що мешкають у "сірій зоні"

26 лютого 2018

Телевізійний цикл "Посттравматичний синдром", який розповідає про наслідки війни на сході України в різних проявах людського життя, стартує на UA: ПЕРШИЙ у вівторок, 27 лютого. Цикл складається з шести серій, в кожній з яких автори досліджуватимуть, як війна позначилася на умовах життя людей біля лінії розмежування: де вони зараз навчаються, працюють, лікуються, як відпочивають, на чому заробляють, в яких умовах живуть.

У вівторок, 27 лютого, о 19:25 в ефірі вийдуть одразу дві серії документального циклу "Посттравматичний синдром". Із першої серії, яка називається "Чужий дім", глядачі дізнаються, що відчувають і думають люди, чиє житло зруйноване вщент, а відбудувати нове – власне – не зможуть. Яку компенсацію виплачує держава громадянам, які внаслідок війни втратили усе майно? І скільки вимушених переселенців вже повернулися на тимчасово непідконтрольну територію? У другій серії під назвою "Школа виживання" – розповідь про уроки цивільної оборони та надання першої допомоги замість шкільних занять з музики та малювання. Та пошук відповідей на запитання: чого навчилися учні прифронтових шкіл? Як адаптувалися "діти війни" до життя на мирній території? Скільки дітей навчаються одразу в двох школах – на окупованій території та на підконтрольній, аби згодом здобути вищу освіту в Україні?

"Основна мета документального циклу "Посттравматичний синдром" – побачити та показати справжні умови життя людей, що мешкають біля "лінії розмежування", яка нерідко дуже умовна. Адже офіційна інформація від військово-цивільних адміністрацій часто є неповною, такою, що оцінює якість життя людей лише за кількісними показниками, без урахування емоційного та психологічного стану. До того ж в офіційних зведеннях поза увагою залишаються й звіти міжнародних моніторингових місій, які дуже ретельно вивчають ситуацію", – розповідає генеральний продюсер інформаційного мовлення Суспільного та керівник проекту Владислав Грузинський.

Читайте також: