:
Найдорожчий в історії телебачення Норвегії серіал

Найдорожчий в історії телебачення Норвегії серіал "Окуповані" – на UA: ПЕРШИЙ

02 квітня 2018

Багатосерійний політичний трилер про окупацію Норвегії Росією "Окуповані" ("Okkupert") стартував на UA: ПЕРШИЙ у суботу, 31 березня. Це – найдорожчий проект норвезького телебачення, бюджет першого сезону якого склав 11 мільйонів доларів.

Український суспільний мовник придбав права на трансляцію 10 серій першого сезону телесеріалу "Окуповані" на телеканалі UA: ПЕРШИЙ. Перші чотири серії глядачі могли побачити у суботу, 31 березня та у неділю, 1 квітня, і зможуть переглянути їх у повторі з понеділка по четвер (2-5 квітня), о 21:50. П’яту і шосту серії "Окупованих" UA: ПЕРШИЙ покаже у суботу, 7 квітня, о 18:10. А сьому та восьму серії – у неділю, 8 квітня, о 18:10 з повтором протягом робочого тижня (9-12 квітня). Заключні серії можна буде подивитися у суботу, 14 квітня, о 18:10.

Події серіалу "Окуповані" відбуваються у недалекому майбутньому. Через війну, що вибухнула у Перській затоці, почалася нафтова криза, тому країни, що видобувають нафту, для світової спільноти тепер мають стратегічне значення. Внаслідок екологічної катастрофи, яка забрала життя чотирьохсот людей, у Норвегії до влади приходить партія "Зелених". Новий уряд приймає рішення припинити видобуток нафти і газу, чим викликає різку критику з боку представників Євросоюзу. Росія, на прохання Євросоюзу, здійснює військове вторгнення у Норвегію. Офіційним приводом для тимчасової окупації на прохання Євросоюзу є відновлення безперебійних поставок нафти і газу в Європу. Формально Росія (майже) не втручається у справи держави, але самі жителі вважають це окупацією – тим більше, що російські спецслужби не поспішають йти навіть після відновлення видобутку енергоносіїв. На тлі політичних справ розігрується кілька особистих драм головних героїв.

Головні ролі виконали: Хенрік Местад, Ельдар Скар, Інгеборга Дапкунайте, Ені Доль Торп, Веслемьой Мьоркрід, Рагнхільд Гудбрандсен, Вегара Хоель, Янне Хельтберг та інші.

Перша серія "Окупованих" вийшла на екрани у 2015 році – рівно через рік після анексії Криму. Резонанс був очевидним. Хоча чорновий варіант сценарію був написаний знаменитим норвезьким письменником Ю Несбі, який придумав серіал "Окуповані", ще у 2008 році, неможливо не проводити аналогії із сучасними подіями в Україні та Сирії. Росія в серіалі показана як агресивний завойовник, який досягає своєї мети будь-яким способом.

Ще до виходу першого сезону "Окупованих" у 2015 році, Росія негативно відгукувалася про серіал. Посольство Росії у Норвегії заявило, що він псує відносини між країнами і залякує норвежців неіснуючою загрозою зі Сходу.

Прем’єра другого сезону серіалу "Окуповані" відбулася 29 вересня 2017 року. Всього вийшло 8 серій.

Читайте також: