:
Суспільне покаже прем’єру фільму-постсимфонії

Суспільне покаже прем’єру фільму-постсимфонії "Арка", знятого у зоні відчуження в Чорнобилі

24 квітня 2018

Прем’єру короткометражного фільму-постсимфонії "Арка", який був знятий на території Чорнобильської зони відчуження, телеканали UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ покажуть у річницю трагедії на Чорнобильській АЕС – 26 квітня. Глядачі телеканалу UA: ПЕРШИЙ зможуть переглянути стрічку кілька разів протягом дня – о 06:30, о 09:30, об 11:45, о 15:10, о 16;40, о 21:50 та о 23:45. На телеканалі UA: КУЛЬТУРА фільм "Арка" вийде в ефірі об 11:45, а на UA: КРИМ – о 09:10 та 21:50.

Чорнобильська зона і зміни, що в ній відбуваються – будівництво грандіозної захисної арки над зруйнованим енергоблоком надихнули продюсерку Ірину Ніколаєнко і всю команду на створення стрічки. "Документальний фільм "Арка" розповідає не стільки про трагедію, скільки про те, що у зони відчуження є майбутнє. Це спроба зафіксувати час, залишити свідоцтво грандіозності і неповторності моменту", – розповідає Ірина Ніколаєнко.

"Творцям фільму вдалося мовою музики та кінематографу лише за 8 хвилин розповісти зворушливу історію окремої сім"ї, яка опинилася в епіцентрі трагедії. "Арка" є одним з небагатьох фільмів на чорнобильську тематику, який варто переглянути, – зазначає музичний продюсер розважального напряму НСТУ Олександр Стасов. – Фільм "Арка" з успіхом демонструвався протягом року на міжнародних фестивалях в Європі та Америці. Стрічка отримала кілька престижних нагород і більше десятка номінацій на авторитетних фестивалях. І тепер настав час великої телевізійної прем’єри в Україні – на телеканалах суспільного мовлення. Наші глядачі матимуть змогу першими побачити цю стрічку 26 квітня – у річницю трагедії на Чорнобильській АЕС".

Зйомки фільму проходили в жовтні-листопаді 2016 року під час будівництва захисної арки для зруйнованого четвертого енергоблоку ЧАЕС – у безпосередній близькості від місця аварії, яка сталася в 1986 році. В основі стрічки – історія хлопчика, який виріс у Прип’яті. До фільму увійшли унікальні архівні кадри, частина з них не знайома широкій аудиторії. У стрічці також з’являється прип’ятський лис Семен, який абсолютно не боїться людей і виходить до туристів за їжею. Побачити його можна в різних частинах зони відчуження, але частіше – біля їдальні ЧАЕС.

За зйомки стрічки відповідала команда на чолі з режисером Антоном Шатохіним та кліпмейкером Радиславом Лукіним. Виконавець головної ролі – Євген Сичов. Музичним продюсером фільму став відомий український рок-музикант, автор знаменитої рок-версії гімну України Микита Рубченко. У співавторстві з композитором Ярославом Мисиком вони написали саундтрек до стрічки – унікальну постсимфонію "Арка". Записали і виконали музику колектив Микити Рубченка і Український етно-симфонічний оркестр. Основою постсимфоніі стали звуки кількох об’єктів зони відчуження. Унікальні акустичні властивості арки і охолоджувальної споруди – градирні – враховувалися при створенні музичної композиції: швидкість акустичних відображень задала темп твору.

Варто зазначити, що арка, яка дала назву фільму, – це найбільша мобільна наземна конструкція у світі з прольотом 257 метрів, заввишки 109 метрів (35-поверховий будинок), завдовжки понад 160 метрів (півтора футбольних поля) та вагою понад 36 тисяч тонн. Арка є частиною складної інженерної захисної системи – Нового безпечного конфайнменту (НБК), який у листопаді 2016 року накрив застаріле "Укриття" над зруйнованим енергоблоком. На час зйомок фільму будівництво захисної арки не припинялося ні на хвилину.

За півтора роки фільм-постсимфонія "Арка" отримав на міжнародних фестивалях Європи, Америки і Азії 18 номінацій і 5 перемог. Зокрема, нагороду Best Music Video: Salento International FILM Festival (Соленто, Італія), Kyiv Film Festival 2017 (Київ, Україна), Creation International Film Festival (Оттава, Канада), California International shorts Festival, (Лос-Анджелес, США), нагороду CortoMusic – Visioni Corte Film Festival (Мінтурно, Італія) тощо.

Загальнонаціональна прем’єра короткометражного фільму "Арка" відбудеться у четвер, 26 квітня. Цього дня вперше після зйомок фільму музичний продюсер Микита Рубченко виконає постсимфонію "Арка" у супроводі оркестру НАОНІ на грандіозному концерті "Зона... Натхнення", який пройде у Києві на Поштовій площі. Також у концерті візьме участь гурт ONUKA, який присвятив темі Чорнобиля кілька композицій.

Читайте також: