:
До Дня пам’яті жертв політичних репресій UA: ПЕРШИЙ покаже стрічку про долю політв’язнів Сенцова і Кольченка

До Дня пам’яті жертв політичних репресій UA: ПЕРШИЙ покаже стрічку про долю політв’язнів Сенцова і Кольченка

18 травня 2018

До Дня пам’яті жертв політичних репресій у неділю, 20 травня, о 20:05 UA: ПЕРШИЙ покаже документальний фільм Громадського телебачення про долю політв’язнів "Етапом через пів-Землі: історія ув’язнення Сенцова і Кольченка".

Стрічка розповідає про долю українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка, яких було затримано у Криму 10 травня 2014 року. Чоловіків звинуватили у підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі.

У стрічці показано жахливі умови, в яких перебували політв’язні. Під час зйомок фільму знімальна група побувала у ключових містах затримання – Москві, Ростові, Челябінську, Лабитнангі. Адже саме у московському СІЗО утримували Сенцова і Кольченка, судили їх у Ростові, перевозили етапами на Урал і аж до російської Арктики. На двох вони проїхали майже 20 тисяч кілометрів – це половина шляху довкола світу. Проте для чоловіків ця подорож триває виключно Росією. І, на жаль, виключно в’язницями.

Переглянути документальний фільм "Етапом через пів-Землі: історія ув’язнення Сенцова і Кольченка" у цей день також можна буде на телеканалі UA: КРИМ о 12:00 та о 16:10 на UA: КУЛЬТУРА.

Читайте також: