:
До Дня Конституції України UA: ПЕРШИЙ підготував спецефір та тематичні ролики

До Дня Конституції України UA: ПЕРШИЙ підготував спецефір та тематичні ролики

27 червня 2018

Щороку 28 червня в Україні відзначають державне свято на честь прийняття Конституції України 1996 року. У цей день телеканал UA: ПЕРШИЙ покаже низку тематичних міжпрограмних роликів та спеціальний ефір.

Протягом святкових днів, з 28 червня до 1 липня, глядачі UA: ПЕРШИЙ зможуть переглянути серію міжпрограмних роликів, героями яких стали автори тексту Конституції – Роман Безсмертний, Сергій Головатий, Ігор Коліушко, Віктор Мусіяка та Анатолій Ткачук. Вони розкажуть, як писалася Конституція України і чого вартувало її створення, які моменти були найбільш спірними, як "воювали" за питання державної мови, якого тиску зазнали політики, чого вони боялися, приймаючи непопулярні рішення та як, зрештою, міністри й народні обранці об’єдналися заради створення єдиного Основного Закону, який згуртує українську націю.

Також в ефір вийде сім невеликих роликів, за участю відомих українських музикантів. Марія Бурмака, Іванка Червінська, Катя Chilly, Сергій Фоменко, рок-гурт Kozak System, ILLARIA, джаз-бенд ManSound розкажуть, чому вважають Україну такою особливою, та в чому полягає місія кожного українця.

Спецефір до Дня Конституції України розпочнеться о 18:23. Ведучий Данило Мокрик разом із запрошеними гостями поговорять про конституційні права і свободи, проаналізують чи дотримуються їх в Україні, а також порівняють український документ зі світовими конституціями. Під час ефіру до студії завітають: член Конституційної комісії Ігор Когут, експерт групи РПР з питань судової реформи Михайло Жернаков, колишній нардеп, співавтор Конституції України Іван Заєць, а також представник Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України Микола Сірий.

Окрім того, до Дня Конституції України суспільне мовлення вирішило піти на радикальні заходи і наживо "переписати" всі розділи Конституції, враховуючи чинні на сьогоднішній день зміни, що вносились з моменту її ухвалення у 1996 році. А скільки часу піде на це 22 роки потому, глядачі дізнаються у прямому ефірі на сторінках UA: ПЕРШИЙ в Youtube та Facebook.

Читайте також: