:
За лаштунками першого кулінарно-літературного шоу

За лаштунками першого кулінарно-літературного шоу "ЕнеЇда"

03 серпня 2018

Цієї неділі о 12:40 на телеканалі UA: ПЕРШИЙ глядачі побачать найбільш яскраві, смішні та захопливі моменти першого сезону "ЕнеЇди". У фільмі про "ЕнеЇду" ми розкажемо, як створювали перше у світі кулінарно-літературне шоу, розкриємо безліч секретів і покажемо, що залишилося за кадром!

Ведучий шоу – відомий кулінарний експерт Євген Клопотенко – щотижня запрошував до себе на кухню знавців української літератури, щоб разом із ними познайомити глядачів з маловідомими рецептами української кухні, які, окрім усього іншого, були улюбленими стравами наших письменників.

Мало хто знав, що кожен випуск був фактично експромтом. Сценарію як такого – не було! Тому що для ведучого до останнього моменту було загадкою майже все: про якого письменника йтиме мова і, власне, яку ж страву він має приготувати. Щоб зруйнувати міфи не лише про традиційні страви, але й про життя визначних українських письменників, творці шоу обрали літераторів із найбільш бурхливими біографіями.

Євген ніколи не думав, що йому доведеться працювати із письменниками та літературознавцями. "Для мене це наче люди, які збагачують уран! Як відбувається їхня робота? Я знаю, що вони існують, але не знаю, що вони роблять – так само і з літературознавцями", – зізнається ведучий "ЕнеЇди".

Щоразу Євген отримував від гостя перелік продуктів, які мав купити на ринку, і намагався відгадати назву страви, а разом з тим – й ім’я класика, про якого говоритиме з гостем. За час зйомок програми ведучий познайомився з більше ніж 50 продавцями та дав глядачам понад сотню порад, як вибрати якісні продукти!

По поверненню на кухню Євген готував страву, яку полюбляв їсти чи яскраво описував у своїх творах український письменник. Протягом першого сезону Євген приготував двадцять п’ять українських страв.

Які страви здивували навіть досвідченого кулінара, які рецепти Євген адаптував до сучасної кухні і що смакувало йому найбільше, дивіться вже цієї неділі о 12:40 на UA: ПЕРШИЙ.

Читайте також: