:
Унікальний спецпроект про талановиту молодь

Унікальний спецпроект про талановиту молодь "Відкривай Україну з Суспільним" стартує у вересні на UA: ПЕРШИЙ

15 серпня 2018

"Відкривай Україну" – проект неформальної освіти організований однойменним фондом для учнів 7-11 класів, протягом якого вони в ігровому форматі реалізують дві ініціативи, покликані змінити їхній простір і середовище: на шкільному та міському рівнях. Проекти можуть бути реалізовані у шести сферах, серед яких здоровий спосіб життя, культура й мистецтво, медіа, навколишнє середовище, соціальний напрям та урбаністика.

Конкурс розпочався з дослідження учнями проблематики власної школи та створення проекту задля її вирішення. У ньому взяло участь 430 команд. Далі найуспішніші проекти реалізовувалися вже на міському рівні – до цього етапу дійшло 150 команд. Після цього у дев’яти містах України було проведено півфінали, під час яких було обрано 24 команди з 24 областей. Загалом у фінал проекту потрапило 300 дітей.

Суспільний мовник долучився до проекту саме на фінальній стадії. Результатом колаборації став унікальний спецпроект на межі з реаліті-шоу про молодь, яка просто зараз створює майбутнє нашої країни.

"Я вважаю цей проект однією з головних ініціацій і мене, і команди у життя суспільного мовлення. Саме тоді ми дізналися, що не завжди "швидко" означає "погано", а підготуватися до старту можна і за півтори доби", – каже виконавчий продюсер UA: КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін.

У першому сезоні "Відкривай Україну з Суспільним" глядачі на власні очі побачать, як талановиті діти вчаться працювати в команді, розвивати критичне мислення, втілювати у життя корисні ідеї та йти до своєї мети.

На те, щоб розробити соціальну ініціативу та вибороти право на її реалізацію, підлітки мали всього три дні. У таборі були присутні ігротехники – люди, що піддавали задуми критичному аналізу, без жодних знижок щодо віку. Щодня відбувався абсолютно дорослий захист ідей, елемент змагальності надавав учасникам ще більшого запалу і азарту – заради перемоги вони були готові вдосконалювати свої проекти знову і знову.

"Було страшенно важко обрати героїв, бо всі з 300 дітей, з якими ми чотири дні жили у тренувальному таборі в Київський області, просто неймовірні! Згадайте себе у 12-16 років. Чи були у вас проекти з прорахованим кошторисом, що мають на меті покращити життя власного міста? Закладаюся, що ні. А у них є", – зазначає Лук’ян Галкін.

Три команди-переможниці поїхали до Європи, щоб навчитися реалізовувати свої задуми, ще три отримали фінансування для втілення своїх ідей в Україні. У другому сезоні Суспільне мовлення висвітлюватиме діяльність конкурсантів, які не продовжили роботу над проектами – як за кордоном, так і на місцях. Наша знімальна група супроводжуватиме учасників всюди.

За словами виконавчого продюсера UA: КУЛЬТУРА Лук’яна Галкіна, велика ідея цього проекту в тому, що він з’явився у той самий рік, що й Суспільне: "Ми та проекти цих дітей – фактично ровесники. Суспільне слідкуватиме за їхнім розвитком і надалі, щоб показати широкому загалу молодь, які вболіває за свою країну тут і зараз, при чому робить це на утилітитарному рівні. Ми маємо спільну з цими підлітками мету – втілювати конкретні зміни у життя. Прагнемо, як і вони, говорити мовою змін і дії, а не обіцянок".

Перший сезон проекту "Відкривай Україну з Суспільним" матиме 5 повних і 12 міні-серій. Серія виходитиме раз на тиждень, між ними на глядачів очікуватимуть три міні-серії, які ближче знайомитимуть з героями програми. Прем’єра відбудеться у вересні на UA: ПЕРШИЙ. Згодом проект побачать глядачі телеканалу UA: КУЛЬТУРА та регіональних каналів суспільного мовлення.

Читайте також: