:
На UA: ПЕРШИЙ стартує новий сезон проекту

На UA: ПЕРШИЙ стартує новий сезон проекту "Розсекречена історія"

19 жовтня 2018

На телеканалі Суспільного мовлення UA: ПЕРШИЙ 20 жовтня стартує третій сезон програми "Розсекречена історія", в якій таємниці української минувшини препаруватимуться під новим кутом зору.

До роботи над новим сезоном були залучені регіональні філії Суспільного, а програма знімалася в оновленій студії. Про теми, які обговорюватимуть у майбутніх випусках, розповіла редакторка просвітницького напряму суспільного мовлення Марта Шевченко: "Найчастіше у виборі тем автори керуються календарем історичних подій. При цьому бувають цікаві збіги, коли події столітньої давнини раптом стають актуальними. Так тема окупації Польщею Східної Галичини і Волині нещодавно гучно зазвучала у зв’язку із заявою МЗС Польщі. На гребені популярності зараз перебуває також питання Томосу. Випуски на ці теми дають змогу глядачеві побачити історичний контекст і зрозуміти причинно-наслідкові зв’язки подій".

Перший випуск буде присвячений постаті Богдана Сташинського – агента КДБ, убивці Степана Бандери. Виявляється, у його справі дуже багато прогалин, особливо, коли мова йде про його долю після отруєння провідника ОУН. Ведучий Олександр Зінченко разом із гостями намагатиметься з’ясувати обставини з біографії Сташинського, які й досі викликають питання.

"Розсекречена історія" – авторський проект історика та публіциста Олександра Зінченка. Формат програми являє собою симбіоз журналістського розслідування і ток-шоу, до студії для обговорення приходять гості, які цікавляться та знаються на історії – не тільки науковці, а й журналісти, громадські діячі тощо.

"Програма "Розсекречена історія" є майданчиком для спокійної бесіди. Без галасу і гарячих емоцій ми даємо змогу українцям переосмислити події минулого, позбутися штампів, накинутих тоталітарним режимом. А також замислитися над тим, що історія – наука відносна, на кожну подію є декілька точок зору, а світ не ділиться на чорне і біле", – говорить Марта Шевченко.

Дивіться нові випуски програми "Розсекречена історія" щосуботи о 20:00 на UA: ПЕРШИЙ.

Читайте також: