:
Спецпроект до 100-річчя заснування Національної академії наук України

Спецпроект до 100-річчя заснування Національної академії наук України

21 листопада 2018

Суспільний мовник покаже серію відеороликів, присвячених 100-річчю Національної академії наук України. Ролики, створені командою телеканалу суспільного мовлення UA: КУЛЬТУРА, виходитимуть в ефірі UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ 27 листопада протягом дня.

У відеороликах мова йтиме про винаходи українських науковців та розвиток сучасної науки. Героями відеороликів стали вчені НАН України:

Ігор Галелюка, кандидат технічних наук
Проект: "Флоратест" – прилад для визначення стану рослин за особливостями перебігу в них процесу фотосинтезу

Ростислав Потопаєв, художник-конструктор, дизайнер
Проект: All_bike_concept – модель інноваційного міського велосипеда

Ілля Чайковський – доктор медицини (Німеччина), кандидат медичних наук
Проект: "Магнітний кардіограф" – інноваційна розробка для діагностування станів серця, що використовується поки що лиш у військовій медицині

Андрій Хохлов, кандидат технічних наук
Проект: нафтопоглинальний біосорбент "БАРС" – очищувач ґрунту

Віктор Носенко, доктор фізико-математичних наук (спеціальність – фізика металів)
Проект: "Аморфна стрічка" – енергоємні обігрівачі, які завдяки пластичності можуть використовуватися у незвичних місцях (наприклад, кріпитися до спинки стільця)

Майя Вовк, кандидат біологічних наук
Проект: "Тренар 01, 02" – прилад для відновлення рухових функцій організму, що використовується у реабілітаційній травматології

Ольга Сухоручкіна, старший науковий співробітник
Проект: "Робот Ерік" – тестова розробка зі штучним інтелектом, що покликана стати побутовим помічником.

"Незважаючи на недофінансування, з яким стикаються більшість галузей сучасної української науки, щороку з’являються або вдосконалюються винаходи, які знаходять практичне втілення у побуті. А коли наука виходить за межі лабораторій і здатна покращити якість життя людини – це і є її найбільша ефективність і цінність. Більшість розробок, що показані в сюжетах, вже мають або серійне виробництво, або ці технології використовуються за кордоном, вносячи вклад у всесвітню науку", – зазначила креативна продюсерка проекту Катерина Янюк.

Відеоролики суспільного мовлення до 100-річчя заснування Національної академії наук України об’єднані загальною ідеєю гуманістичності науки, адже винаходи, про які йдеться, покликані покращити якість життя людей.

Читайте також: