Спецефір телеканалів Cуспільного мовлення до 85-ї річниці Голодомору - UA: Перший
:
Спецефір телеканалів Cуспільного мовлення до 85-ї річниці Голодомору

Спецефір телеканалів Cуспільного мовлення до 85-ї річниці Голодомору

23 листопада 2018

Суспільний мовник України підготував спецпроекти до 85-тих роковин Голодомору, які водночас вийдуть в ефір на трьох загальнонаціональних телеканалах UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ. Цей день щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада, але Суспільний мовник приділить увагу меморіальним подіям протягом кількох днів.

23 листопада (п’ятниця)

О 15:00 на телеканалах UA: ПЕРШИЙ та UA: КРИМ транслюватиметься наживо із сурдоперекладом меморіальна сесія Верховної Ради, присвячена пам’яті жертв Голодомору.

24 листопада (субота)

О 12:00 на трьох загальнонаціональних телеканалах Суспільного UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ триватиме хвилина мовчання пам’яті жертв голодоморів.

О 12:01 на телеканалі UA: ПЕРШИЙ буде показано документальний фільм "Голодомор. Світ знав, але мовчав", знатий командою “Радіо Свобода”. Закордонні посольства в СРСР щотижня писали листи про голод в Україні. Але світові лідери вирішили не загострювати відносини із комуністами у Москві. У фільмі – унікальні свідчення про Голодомор проллють нове світло на трагедію 1932-1933 років.

О 14:00 на телеканалах Суспільного UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ розпочнеться спецефір, протягом якого транслюватимуться засідання Міжнародного форуму за участі Президента України та глав іноземних держав, а також державні заходи біля Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”.

О 16:00 – загальнонаціональна хвилина мовчання. У цей час по всій Україні відбудеться акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі принесуть свічки до пам’ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

О 16:20 загальнонаціональні телеканали Суспільного UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ покажуть спецпроект "Голодомор. П‘ять важливих питань". Зі студії наживомовитимуть Юрій Макаров та Олександр Зінченко. Спецпроект, побудований у формі діалогу між ведучими програм «Війна та мир» і «Розсекречена історія», порушить п’ять важливих питань.

  • Що голодомор означає для нас 85 років потому?
  • Хто винен у створенні штучного голоду на місцях?
  • Чому голодування не спричинило масового повстання?
  • Як голодомор було сприйнято світовою спільнотою?
  • Яке місце посідають події 1931-33 рр в історії нації і всього світу?

О 20:00 на телеканалі UA: ПЕРШИЙ вийде спецвипуск програми “Розсекречена історія”, де ведучий та історик Олександр Зінченко говоритиме на тему "Як голодомор змінив українців" разом з істориками та психотерапевтами. Як Голодомор відобразився на світогляді тодішніх українців і на життєвих установках українців сучасних? Які зміни відбулися у колективній свідомості? Яких травм завдав Голодомор і як їх подолати? Про відлуння Голодомору – у спецвипуску програми "Розсекречена історія" до 85-ї річниці Голодомору.

Читайте також:


;