:
Вперше беру участь у цьому таїнстві: Павло Ар’є про шоу

Вперше беру участь у цьому таїнстві: Павло Ар’є про шоу "ЕнеЇда" на Суспільному

21 грудня 2018

Цієї неділі, 23 грудня, гостем першого в Україні кулінарно-літературного шоу "ЕнеЇда" на Суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ стане культовий український драматург та режисер Павло Ар’є.

Про перший досвід участі в подібному шоу, роботу з ведучим Євгеном Клопотенком, враження від телевізійного закулісся та майбутні творчі плани ми поговорили з Павлом Ар’є одразу після зйомок.

Павле, чим вас, драматурга, зацікавило кулінарно-літературне шоу?

Я пишу п’єсу, де дія відбувається під час кулінарного шоу, тому кулінарні програми мені дуже цікаві. Зазвичай це дуже рейтингові програми, і це не просто так. Я помітив, що взагалі для українця кулінарні шоу – це щось дуже особливе. Я відчуваю, що ми занадто цікавимося їжею. Але це не є погано і не є добре – просто так є. А особисто для мене кулінарне шоу – це таїнство. І я вперше беру участь у цьому таїнстві. Дуже цікаво було побачити зсередини, як все відбувається, де там правда, а неправда.

Невже помітили десь неправду?

Каструлі поміняли для економії часу! Начебто оп – і за мить закипіла вода і щось зварилося до готовності. А все решта було правдою: справжні продукти, справжнє приготування страв – тобто їх потім можна було їсти і не померти (сміється). І було смачно. Я думав, може, насправді, воно зроблено все, і неїстівне, а тільки на TV виглядає гарно. А ні, все виявилося нормальною їжею.

Євген Клопотенко працює фактично без сценарію – в процесі зйомки дізнається про страву, яку готуватиме, та вгадує, про якого письменника говоритиме з гостем. На ваш погляд, як це у нього виходить?

Жені респект! Я помітив, що він справді не знав, хто ж загаданий автор. Але він вміє швидко реагувати на зміну обставин і робити експромтом якісь цікаві речі. Відчувається, що він говорить одразу, що думає, а не за написаним сценарієм робить із себе того, ким не є. А ще він дуже відкритий у спілкуванні, тож з ним приємно працювати.

Нагадаємо, "ЕнеЇда" – це кулінарно-літературне шоу Суспільного мовника, яке повністю перевертає традиційне бачення кухні та знайомить із невідомими сторінками життя українських та світових письменників. Ведучий шоу – кулінарний експерт Євген Клопотенко – щотижня запрошує до себе на кухню відомих культурних діячів і разом з ними знайомить глядачів з маловідомими рецептами кухні, які, окрім усього іншого, були улюбленими стравами письменників або згадувалися у творах класиків літератури.

Про літературу, театр, кіно та кулінарні експерименти Павла Ар’є з ведучим Євгеном Клопотенко дивіться вже цієї неділі, 23 грудня, об 11:35 на телеканалі Суспільного мовлення UA: ПЕРШИЙ.

Фото: Володимир Шевчук

Читайте також: