Суспільне готує спецпроекти до роковин Чорнобильської трагедії - UA: Перший
:
Суспільне готує спецпроекти до роковин Чорнобильської трагедії

Суспільне готує спецпроекти до роковин Чорнобильської трагедії

24 квітня 2019

До 33-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС на каналах Суспільного мовника UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ відбудеться прем’єра документальної стрічки власного виробництва "Пекельне відрядження".

Фільм розповідає про операторів тоді ще державного телеканалу УТ-1, які вирушили в Чорнобиль фіксувати події одразу ж після вибуху в четвертому реакторі АЕС. Творці фільму намагалися зазирнути за лаштунки знімального процесу й зрозуміти почуття людини, яка не має вибору й повинна виконувати роботу попри те, що це може загрожувати її життю.

"Ми намагалися розібратися, наскільки це відрядження було добровільним і чи намагалися ці люди зафільмувати більше правди, ніж їм було дозволено, — зазначає продюсерка фільму Катерина Феленюк. — Особисто мене також цікавить дослідження актуальності теми: чи не втрачають такі події, як Друга світова війна, Голодомор і Чорнобильська трагедія своєї значущості для українського суспільства через постійну й іноді надмірну увагу до них. На щастя, наразі відповідь — ні: роки минають, а українцям усе ще важливо рефлексувати щодо Чорнобильської трагедії”.

Глядачі телеканалу UA: ПЕРШИЙ зможуть переглянути стрічку о 12:10 та о 20:00. UA: КУЛЬТУРА покаже "Пекельне відрядження" о 20:30, а UA: КРИМ — о 13:50 та 22:20.

Команда Суспільного телеканалу UA: КУЛЬТУРА також готує проект "Чорнобиль. Уроки історії". Про найбільшу техногенну катастрофу в історії України в студії говоритимуть:

  • Святослав Юсов — старший науковий співробітник Інституту історії України;
  • Ярослав Ємельяненко — голова Асоціації чорнобильських туроператорів;
  • Сергій Мирний — командир взводу радіаційної розвідки, еколог, автор низки книжок про Чорнобиль.

"Спробуємо розібратися не лише в причинах трагедії, а радше які уроки одержали Україна та світ і як рухатися далі, — анонсує проект креативна продюсерка й ведуча Алла Кошляк. — Що нині відбувається в зоні відчуження і які перспективи в цієї території, а крім того — в атомної енергетики? Яку роль в осмисленні чорнобильської трагедії відіграє мистецтво? Ми поставили широке коло запитань і спробуємо пошукати відповіді на них і для себе, і для глядачів".

Спецпроект "Чорнобиль. Уроки історії" розпочнеться в ефірі UA: КУЛЬТУРА о 21:00, глядачі UA: ПЕРШИЙ матимуть змогу долучитися до перегляду о 22:35.

Також цього дня Суспільний мовник покаже один із найпомітніших фільмів сучасності, присвячених чорнобильській трагедії — стрічку американського режисера Чада Грасія "Російський дятел". За версією головного героя катастрофу було сплановано в Москві, щоб відволікти увагу від провалу одного з масштабних мілітаристських проектів.

Цікаво, що оператор фільму Артем Рижиков є одним із героїв стрічки "Пекельне відрядження", про який згадувалося вище. "Російський дятел", що здобув Гран-прі за найкращий іноземний документальний фільм на фестивалі Sundance, телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже 26 квітня о 21:35, UA: ПЕРШИЙ — о 22:45.

Минулого року в день чорнобильської трагедії на Суспільному відбулася прем’єра короткометражного фільму-постсимфонії "Арка", знятого на території зони відчуження. Стрічка відрефлексовує події 27-річної давнини за допомогою музики. Цієї п’ятниці глядачі UA: ПЕРШИЙ зможуть подивитися цей фільм о 6:40, 9:15 і 12:00, UA: КУЛЬТУРА — о 6:50, 11:50 та 23:10.

Читайте також:


;