:
Документальні фільми до Дня пам’яті жертв голодоморів на Першому

Документальні фільми до Дня пам’яті жертв голодоморів на Першому

21 листопада 2012

24 листопада Перший Національний вшанує пам’ять жертв голодоморів. В ефірі телеканалу з’являться документальні фільми, які ще раз нагадають усім телеглядачам про страшні трагедії українського народу 1921–1923, 1932–1933 та 1946–1947 років. 

11:05 – "Голодомор. Технологія геноциду"

У фільмі глядачі Першого побачать очевидців тих подій, села, якими прокотилися хвилі голоду, хати, в яких помирали цілі родини, величезні кладовища тих, хто помер від примусового голоду.

Щороку свідків тих страшних подій стає все менше. Мало хто з безпосередніх учасників вижив у перші два голодомори 1921–1923 та 1932–1933 років. А ще менше з них пережили події років побудови світлого майбутнього для всього людства – громадянську війну, побудову комунізму, Другу світову війну. Свідків повоєнного голодомору 1946–1947 років більше, але донедавна їхні вуста були скуті мовчанням, бо за радянських часів сама згадка про голодомори була заборонена під страхом тяжкої кари. 

Кіно- та фотохроніки тих часів, свідчення очевидців – у фільмі "Голодомор. Технологія геноциду".

Автор сценарію – Андрій Данильченко.
Режисер – Віктор Дерюгін.

18:10 – "Одужання. Особистий рахунок"

У період з 1932 по 1933 уся Україна перетворилася на зону голодної смерті. Люди помирали просто на вулицях. Гинули цілі роди. А нелюдам, які спричинили голодомори на українських землях, досі немає суду. 

Але ми маємо хоча б пам’ятати тих, хто загинув, пам’ятати історію свого народу і хто в ній є хто. Щоб ні у кого не повернувся язик назвати крик болю політичною спекуляцією. Щоб врешті всі зрозуміли: доки пануватимуть сили, для яких і люди, і сама земля – витратний матеріал для втілення власних задумів, доти від повторення цього жаху не застережений ніхто. 

Кінострічка відзнята на основі інформації про трагічні події трьох голодоморів, взятої з українських архівів і фондів.

Автор сценарію – Андрій Данильченко.
Режисер – Віктор Дерюгін.

Пам’ятайте свою історію – дивіться документальні фільми до Дня пам’яті жертв голодоморів на Першому Національному.

Перший Національний – загальнонаціональний телеканал. В ефірі з 1951 року. Є членом EBU. Технічне покриття телеканалу – 98%. З 2009 р. медіа-показники Першого Національного виросли удвічі середня частка телеканалу – 4,64% за аудиторією 18+ (червень). Генеральний директор – Єгор Бенкендорф.

Читайте також: