:
Д/ф

Д/ф "Франкфуртська кухня": винахід для сучасної жінки

27 жовтня 2014

Уявіть собі, що лише 100 років тому кухня мала кардинально інший вигляд. Це була велика кімната, де її мешканці не тільки готували і вживали їжу, а й прали, мились і навіть вкладалися спати! А всі необхідні для куховарства предмети розміщувалися в різних кутках далеко одне від одного. Справжню революцію у дизайні цього приміщення здійснила перша австрійська жінка-архітектор Маргарита Шютте-Ліхоцкі. У 1926 році вона розробила компактну та ергономічну модель кухні, в якій кожен сантиметр був функціональним. Проект апробовувався у німецькому місті Франкфурт-на-Майні, тому дістав назву "франкфуртська кухня".

Перше, що зробила дизайнерка – відокремила робочу зону кухні від іншої частини приміщення розсувними дверима. По-друге, увесь необхідний гарнітур Маргарита вмістила у кімнаті площею 6,5 квадратних метрів: уздовж однієї стіни розташувалася плита, а уздовж іншої – рівний ряд тумб, підвісних шаф і полиць для посуду. А ще, завдяки цій винахідниці, з’явилася витяжка над плитою і спеціальні мірні ящички для продуктів. Така кухня ідеально економила час за рахунок ергономічної організації робочого простору і дозволяла жінці швидко вправлятися з домашніми справами, залишаючи можливість для іншої діяльності та відпочинку.

Попри критику, пов’язану з тіснотою та аскетичністю приміщення, проект мав комерційний успіх і дав змогу забезпечити доступним житлом багатьох із тих, хто його потребував. Ідея компактної кухні швидко поширилась світом і дійшла до наших днів, щоправда, вже у більш вдосконаленому вигляді.

Документальний фільм "Франкфуртська кухня" вироблено французьким телеканалом ARTE у 2011 році. 

Дізнайтеся більше про винахід, що багато в чому спростив життя сучасної жінки – у вівторок, 28 жовтня, о 14:40 на Першому Національному!

Читайте також: