Пригадати незабутніх - UA: Перший
:
Пригадати незабутніх

Пригадати незабутніх

02 липня 2015

Проект "Спогади" – цикл передач про діячів українського кіно і театру, створений командою дніпропетровських телевізійників, стартує в ефірі UΛ:Першого вже цієї неділі, 5 липня, о 10:40.

Тих, про кого йтиметься у "Спогадах", уже немає серед живих, але глядачі досі впізнають їх по ролях і фразах, що стали крилатими, як от: "Это в груди моей шкварчит!". Саме відомому акторові Олегу Борисову буде присвячена перша програма циклу. Свою діяльність він починав у Київському театрі російської драми імені Лесі Українки, а першою великою роллю в кіно був Голохвастов у фільмі за мотивами комедії Михайла Старицького "За двома зайцями".

Автори проекту "Спогади" з акторкою Валентиною Тітовою - після зйомок інтерв’ю про Олега Борисова.

Ще однин випуск розповість про Нонну Копержинську, яка багато років пропрацювала у Київському драматичному театрі імені Івана Франка і також відома своїми кіноролями. Вона не зіграла жодної головної, проте так грала ролі другого плану й епізоди, що глядачі запам’ятовували її назавжди. Не дарма Нонну Копержинську називають українською Фаїною Раневською.

В ефірі UΛ:Першого вийдуть "Спогади" про Миколу Яковченка, Костянтина Степанкова, Льва Перфілова, Миколу Гринька, Маргариту Криніцину, Віктора Степанова, Віктора Некрасова. Мистецтвознавці, історики театру й кіно та люди, які знали їх особисто – родичі, друзі, колеги – розповідатимуть історії, що довгий час лишалися за кадром. У програмах використані фотографії, уривки з фільмів та спектаклів, також залучені щоденники, але в основному, звісно ж, – це згадки близьких людей про талановитих і незабутніх.

Продюсер проекту "Спогади" Ігор Громов, кінорежисер Вадим Абдрашитов, сценаристка проекту Наталія Рекуненко.

Колись ходили в кіно чи театр спеціально для того, щоб подивитися саме на цих акторів, розповідає сценарист проекту Наталія Рекуненко: "Вони свого часу були кумирами мільйонів глядачів, але тепер забуваються. Хотілося б нагадувати про них не тільки показуючи фільми, а й розповідаючи подробиці про їхнє творче та особисте життя. Адже глядачам завжди цікаво дізнатися, якими їхні кумири були поза сценою та кадром. Історії персонажів наших програм мене приголомшили тим, що попри своє дуже важке, напівголодне дитинство, яке припало на передвоєнні чи воєнні роки, ці люди мріяли про мистецтво, ставили перед собою ціль стати акторами – і досягали її. Живучи практично на жебрацькі стипендії, були вимушені працювати під час навчання, а будучи вже професійними акторами паралельно підробляли вантажниками, чорноробами, таксистами. І саме це в них справляє найбільше враження – не дивлячись на труднощі, вони лишалися Людьми протягом усього свого життя. Гадаю, життя тих акторів, про котрих розповідатимуть "Спогади", – це гідний приклад для наслідування молодим артистам".

Читайте також:


;