:
Дебати у Миколаєві: один у полі кандидат

Дебати у Миколаєві: один у полі кандидат

04 листопада 2015

Не приходити на дебати з опонентом – здається, у кандидатів на посаду міських голів з’являється нова, не дуже добра традиція. Принаймні таке враження може скластися після вже другого випуску "Національних дебатів" в ефірі UΛ:Перший: уже вдруге один з учасників не прийшов дебатувати з опонентом.

У Миколаєві "подвиг" одного з претендентів на посаду міського голови Дніпропетровська, який не з’явився на дебати, повторив Ігор Дятлов. Тим самим він втратив шанс подискутувати зі своїм суперником, пояснити аудиторії свої погляди та відповісти на прямі запитання модератора і глядачів.

Але таким шансом скористався інший кандидат на посаду міського голови Миколаєва Олександр Сєнкевич. І мав три повноцінних раунди, щоб відповісти на запитання модератора Сергія Рахманіна, гостей студії та користувачів соціальних мереж, та хвилину на завершальне слово.

Студія "Національних дебатів" цього разу розташувалася у Чорноморському національному університеті імені Петра Могили.

Спостерігачі першого туру місцевих виборів засвідчили низьку виборчу активність молодих людей у місті. Чому молодь не прийшла на перший тур виборів у Миколаєві? На початку програми Сергій Рахманін хотів почути від політика дієвий рецепт їхнього залучення. "Молодь у Миколаєві і в країні загалом сумнівається, що можна щось змінити, прийшовши на вибори. Але 408 голосів, які дали мені можливість вийти у другий тур, з різницею із чинним мером, говорять про те, що у цьому місті можна щось змінити, прийшовши на вибори. Може змінитися ситуація, і людина "не із системи" може стати міським головою. І більше того, кожен голос важливий. Тому що 408 голосів – це всього лише одна чотирипід’їздна дев’ятиповерхівка, яка змінила подальший хід історії цього міста", – вважає Олександр Сєнкевич.

Інтернет-аудиторію та присутніх на програмі цікавило, наскільки кандидатові вдасться змінити репутацію міста відкритих люків та розбитих доріг, і як вирішуватиметься проблема малих архітектурних форм. Тож три подальші тематичні раунди були присвячені проблемам комунального господарства, питанням безпеки і розвитку Миколаєва та змінам у культурі, спорті й освіті.

Модератор дебатів згадував про те, що кандидат коментував і брав на себе зобов’язання, втілення яких не залежать лише від нього. Чи вдасться зламати місцеву мафіозну структуру людині, якщо більшість у місцевій раді не належить політичній силі, яку він представляє? Олександр Сєнкевич вважає, що найперше потрібно змінювати простір навколо себе і тримати свою лінію, а з депутатами боротися не треба – вони самі мають боротися з місто.

Миколаївці, що ставили запитання у соціальних мережах та студії, знову ж, робили свої акценти у проблемах розвитку міста. Їх цікавила можливість ефективної утилізації відходів, небезпека від бездомних собак на вулиці. Чи вдасться законодавчо забезпечити усе обіцяне у відповідях людям – питання далекої перспективи роботи політика.

Кандидат у мери Миколаєва сподівається на освічену й культурно обізнану молодь міста, говорячи про розвиток цих сфер: "Я вважаю, що проблеми мовні, ідеологічні та інші відволікають від насущних проблем – від того, що людям приходять платіжки, з якими вони не можуть впоратися". Олександр Сєнкевич має пріоритети і збирається витрачати гроші згідно із ними. Скільки витратить своїх грошей на поліпшення Миколаєва? – одразу реагували глядачі, на що відповідь була про оприлюднення доходів та прозорість фінансування діяльності мера.

В останньому раунді дебатів, що у Миколаєві відбувалися сам-на-сам, підсумки робили учасник й модератор програми.

"Місто не може бути в опозиції до України", – вважає Олександр Сєнкевич. "Мені щиро хотілося б, щоби Миколаїв підтвердив, що у його жителів нарешті з’явилися власні погляди – на виборах, які відбудуться 15 листопада", – поставив крапку Сергій Рахманін.

Чи були аргументи кандидата на посаду міського голови переконливими для людей, інтереси яких він представлятиме – покажуть результати виборів. А які саме обов’язки брав на себе Олександр Сєнкевич – дивіться у відео:

Читайте також: