:
Історії радіодиктанту національної єдності

Історії радіодиктанту національної єдності

09 листопада 2016

Всеукраїнський диктант національної єдності відбувається щороку, 9 листопада, у День української писемності та мови. Цьогоріч диктант транслюватиме в ефірі не тільки Українське радіо, а й UΛ:Перший: об 11:20 у телеефірі, об 11:00 – на YouTube-каналі, з передісторією.

А поки цьогорічний диктант іще не відбувся, пропонуємо дізнатися кілька цікавих фактів про диктант 2015-го.

У 2015 році радіодиктант національної єдності писала мати дев’ятьох дітей Ганна Попович із Закарпатської області. У листі вона зазначила:"Хоч я знаю, що написати диктант без помилок – це, мабуть, неможливо, пишу його для того, щоб діти бачили, що мама не боїться диктантів навіть у 41 рік. І як би було чудово, щоб з кожної української родини хтось один написав диктант…"

"Щоб відправити листа, мені потрібно завтра, 10 листопада, поїхати велосипедом через кордон. Та це не проблема. Як казав той дідок: "Я старий, але я ще дебелий…". Такий шлях доставки диктанту на Українське радіо у 2015-му описав Іван Степанович Трух з Армянська (Крим).

Наймолодшою учасницею диктанту національної єдності була трирічна Анастасія Ковальчук. Вона намалювала малюнок і написала "15 років диктанту". А ось найстаршою учасницею радіодиктанту національної єдності у 2015 році була 94-річна пані Ганна Чигрин із Вінниці. Також участь у написанні диктанту взяли двоє поважних українців у віці за 90 років: пан Михайло Іваниченко з Харкова (92 роки) та пані Ганна Пікалова (91 рік) теж із Харкова.

Всеукраїнський диктант національної єдності лише з однією помилкою у 2015 році написала 31 людина. Найактивніше участь у радіодиктанті взяли школи Львівської й Київської областей, а також із самого Києва.

Читайте також: