:
Українська надія на естафети, повернення Валі Семеренко і зміни лідерів (оновлено)

Українська надія на естафети, повернення Валі Семеренко і зміни лідерів (оновлено)

11 січня 2017

Уже за місяць у Гохфільцені (Австрія) біатлоністи змагатимуться за медалі чемпіонату світу. Але до цього їм треба пройти ще два етапи Кубка світу – п’ятий і шостий. П’ятий етап розпочнеться у німецькому Рупольдингу вже сьогодні, 11 січня, з чоловічої естафети. Загалом під час цього етапу спортсмени бігтимуть естафети, спринти й гонки переслідування.

Плани на естафети

На Кубку світу спортсмени вже змагалися в естафетах – на 2-му етапі у Поклюці (Словенія). І зараз за результатами цієї гонки у заліку естафет серед чоловіків лідирують французи. Другі – росіяни, треті – німецькі біатлоністи. Українська команда у складі Артема Прими, Сергія Семенова, Віталія Кільчицького та Дмитра Підручного фінішувала четвертою.

У Рупольдингу склад нашої чоловічої збірної дещо зміниться – на трасу не вийде капітан команди Дмитро Підручний. Нагадаю, він пропускав спринт і гонку переслідування на 4-му етапі в Обергофі через незадовільний стан здоров’я і змагався тільки у мас-старті, де посів 27-му позицію з трьома промахами на рубежах. Отож, склад української команди, яка бігтиме естафету, буде таким:

4-1 – Артем Прима
4-2 – Сергій Семенов
4-3 – Володимир Семаков
4-4 – Віталій Кільчицький

Найближчі суперники наших біатлоністів заявили на естафету зіркові склади. За французьку команду бігтимуть Смон Фуркад, Жан-Гійом Беатрікс, Квентін Фійонн Майє і Мартен Фуркад. Росія заявила на гонку Алєксєя Волкова, Антона Шипуліна, Матвєя Єлісєєва і Антона Бабікова. Німецька збірна вийде на трасу у складі Еріка Лессера, Бенедікта Доля, Арнда Пфайфера й Сімона Шемпа.

ОНОВЛЕННЯ: В естафеті в Рупольдингу наші біатлоністи фінішували четвертими. Українці під час стрільби використали 6 додаткових патронів: Артем Прима використав один, Сергій Семенов – три, Володимир Семаков – два, а Віталій Кільчицький відстрілявся чисто. Та навіть помилки на рубежах не завадили українцям продемонструвати гідний спротив зірковим суперникам.

Виграла гонку норвезька збірна: Уле Ейнар Бьорндален, Ветле Шостад Крістіансен, Хенрік Л’Абелунд і Еміль Хегле Свендсен. Другу позицію посіла російська команда, а третьою був квартет німецьких біатлоністів.

Українські біатлоністки в естафеті в Поклюці фінішували третіми. Тоді Ірина Варвинець, Юлія Джима, Олена Підгрушна й Анастасія Меркушина пропустили вперед тільки команди Німеччини і Франції. Склад жіночої команди на естафету в Рупольдингу поки ще не визначений. Як сказав тренер наших дівчат Урош Велепец в інтерв’ю Федерації біатлону України, "з одного боку у нас є четверо дівчат, які вже в цьому сезоні показували хороший результат в естафеті. Але у всіх нас також є бажання продовжувати експериментувати в естафеті, бо треба шукати оптимальний варіант на Олімпіаду". "І чим більше варіантів ми спробуємо, – додав Велепец, – тим більше інформації для аналізу в нас буде. Звісно, вболівальники хотіли би постійно бачити нас на подіумі, проте інколи треба ризикнути, спробувати щось нове. Наскільки ми наважимося на ризик цього разу (під час естафети в Рупольдингу – В. Д.) – подивимося".

ОНОВЛЕННЯ: Вже став відомим склад нашої команди на естафету в Рупольдингу. Він такий же, як і був на першій такій гонці Кубка, змінилася тільки розстановка спортсменок по дистанції:

3-1 – Ірина Варвинець
3-2 – Юлія Джима
3-3 – Анастасія Меркушина
3-4 – Олена Підгрушна

За лідерок цієї дисципліни – Німеччину – бігтимуть Ванеса Хінц, Марен Хаммершмідт, Франциска Пройс і Лаура Дальмаєр. У французькій збірній не буде лідерки Марі Дорен-Абер – на дистанцію вийдуть Анаіс Шевальє, Жюстін Браза, Анаіс Бескон і Селія Емоньє. Ще одні найближчі переслідувачки України в заліку естафет – Чеська Республіка – заявили на естафету Єву Пускарчікову, Маркету Давідову, Вероніку Віткову й Габріелу Коукалову.

Photo credit: biathlon.com.ua

Поверенення на трасу Валі Семеренко

Чи не найбільш очікуваним поверненням на траси Кубка світу для українських шанувальників біатлону є поява сестер Семеренко. Віта і Валя не брали участі у перших чотирьох етапах турніру, бо Віта цьогоріч стала мамою і брала перерву, а Валя не була у тій формі, що потрібна для змагань. І ось уболівальники дочекалися – на Кубок повертається одна із сестер – Валя. У яких гонках вона братиме участь, поки не вирішено, але спортсменка уже тренується і готується до стартів.

Photo credit: Andrei Ivanov

Тренер команди Урош Велепец розповідав, що, крім фізичного стану, у Валі в минулому сезоні не було настрОю й мотивації. Проте у цьому сезоні спортсменка вже брала участь на зборах команди у Поклюці, де показала непогану готовність. "Зараз Валя відпочила, набралася фізичної й моральної сили й перебуває у непоганому стані. Прогнозувати, що вона покаже на Кубку світу поки складно – це не тільки фізичний, а й моральний стрес. Давайте дочекаємося перших стартів, після чого можна буде робити перші висновки. Але наскільки я бачу на тренуваннях, Валя спокійна і хоче виступати – і це найголовніше", – розповів тренер.

Сама ж Валя Семеренко у коментарі сайту podrobnosti.ua підтвердила, що братиме участь у змаганнях 5 етапу Кубка в Рупольдингу. У яких саме гонках шанувальники побачать спортсменку, вона не уточнила. А президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак сказав, що це питання – у яких гонках бігтиме Валя – зараз вирішується.

Команди інших країн на Кубку

У Рупольдингу на трасу повернеться німецька біатлоністка Лаура Дальмаєр. Вона пропускала спринт і гонку переслідування в Обергофі й бігла тільки мас-старт, де фінішувала другою. Цим самим спортсменка відіграла одну позицію в загальному заліку, оскільки перед мас-стартом вона була третьою після чешки Габріели Коукалової та фінки Кайси Макаряйнен. Тепер Лауру випереджає тільки Габі Коукалова.

Photo credit: biatlon.cz

У норвезькій збірній в естафету не заявлені брати Бьо. Старший Тарьйей хворіє вже давно, а ось молодший Йоханнес Тінгнес пропускав тільки обергофський етап. Молодший Бьо хоче вийти на гонки у Рупольдингу, але тренери поки перестраховуються і на старти спортсмена не заявляють.

Лідери заліку

У загальному заліку серед чоловіків лідер від самого початку Кубка незмінний – це французький біатлоніст Мартен Фуркад. Уже протягом чотирьох етапів турніру він не знімає лідерський біб. Зараз у його активі 610 очок, тоді як у його найближчого переслідувача росіянина Антона Шипуліна – 379. Найгіршим результатом Мартена у на Кубку стало восьме місце у спринті в Обергофі. Загалом спортсмен виграв 10 із 13-то гонок, у яких брав учать (включно з естафетами).

Photo credit: xsport.ua

У жінок лідерка загального заліку змінилася. Після неучасті у двох гонках німкені Лаури Дальмаєр тотал очолила чешка Габріела Коукалова. Чеська біатлоністка "на відмінно" провела 4-й етап в Обергофі, вигравши спринт і мас-старт і фінішувавши другою в гонці переслідування. Зараз в активі Габріели 479 залікових очок. Лаура Дальмаєр посідає другу позицію з 464-ма очками. Третя у тоталі – фінка Кайса Макаряйнен із 448-ма очками.

Рупольдинг уже готовий до біатлонних стартів. А поки – коротке відео з тренування. Що сказав у ньому тренер української жіночої збірної, дивіться самі:

Вікторія Дубовська для UΛ:Перший

Читайте також: