:

"Участь російської конкурсантки потребує додаткового вивчення спецслужбами України", – В’ячеслав Кириленко

15 березня 2017

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко на брифінгу, присвяченому результатам візиту представників іноземних делегацій та преси країн-учасниць Євробачення–2017 до Києва, прокоментував участь російської співачки в пісенному конкурсі.

"У Євробаченні-2017 року мають брати участь 43 країни. До речі, це повторення рекорду. Одна з цих країн, а саме Російська Федерація незаконно анексувала Крим і продовжує непроголошену гібридну війну на сході України. Разом із цим ця країна серед учасників Євробачення. Російська сторона запропонувала співачку, яка, на жаль, за деякими повідомленнями, перетинала кордон Автономної Республіки Крим у незаконний спосіб. Ця справа потребує додаткового вивчення з боку спеціальних служб України. Цей процес власне зараз і відбувається. Але я хочу запевнити, що Україна буде розв’язувати це питання, по-перше, згідно духу пісенного конкурсу Євробачення, а по-друге, згідно чинного українського законодавства. Про ухвалене рішення буде повідомлено ЄМС і всій українській громадськості найближчим часом", – сказав пан Кириленко.

Організатори Євробачення теж озвучили свою позицію. "Ми розуміємо й поважаємо закони України. Це рішення має бути прийняте органами влади. У Європейської мовної спілки немає жодних заперечень щодо російської учасниці й російської делегації, немає жодних порушень з їхнього боку в рамках пісенного конкурсу. І ми сподіваємося, що зможемо в дусі Євробачення знайти гарне рішення, яке дозволить кожній делегації та кожному артистові приїхати до України, – зазначив виконавчий директор Євробачення Йон Ола Санд. – Ми тісно співпрацюємо з українською владою та службами безпеки й повністю задоволені нашим діалогом, – маємо часті зустрічі і обговорення. Організатори цьогорічного Євробачення повністю готові забезпечити безпеку всіх офіційних локацій під час проведення пісенного конкурсу і стосовно цього ми не маємо жодних сумнівів".

Читайте також: