:
Українське Суспільне перейде в HD завдяки співпраці з Японією

Українське Суспільне перейде в HD завдяки співпраці з Японією

22 червня 2017


Про перехід мовлення НСТУ в якість HD в найближчі два з половиною роки повідомив голова правління НСТУ Зураб Аласанія під час прес-конференції, присвяченій проекту українсько-японської співпраці щодо розвитку потенціалу суспільного мовника України, яка відбулася вчора, 21 червня, в Укрінформі. Він також розповів, що результатом цього проекту буде створення в Національній суспільній телерадіокомпанії України апаратної, з якої здійснюватиметься управління чотирма студіями.

"Завдяки цій співпраці ми зможемо перейти в якість HD, на що вже давно чекають українці. Та техніка, що залишилася на балансі НСТУ після проведення Євробачення-2017, дасть нам можливість випускати в HD наші новини, і я сподіваюся, що це буде вже з осені. А трохи згодом, завдяки обладнанню, яке з’явиться в ході співпраці з японськими партнерами, ми зможемо перевести в таку якість і весь наш вечірній прайм", – зазначив Зураб Аласанія.

Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі сказав, що ідея такої співпраці зародилася давно, і додав: "Зараз саме той час, коли в Україні треба розвивати відкрите, чесне і прозоре суспільне мовлення. У такому мовленні не може бути місця пропаганді, воно має об’єктивно і незалежно висвітлювати події".


На прес-конференції також був присутній керівник групи NHK International Ацуши Міяо та керівник проекту JICA (агентства міжнародного співробітництва Японії) Кенічі Хашімото. Вони розповіли про те, що ця співпраця має кілька аспектів: технічний – надання обладнання для вдосконалення продукту НСТУ, та освітній – надання експертної допомоги та навчання з висвітлення надзвичайних ситуацій і створення освітніх програм. Ацуши Міяо сказав: "Я сподіваюся, що цей проект буде значним кроком у розвитку українського суспільного мовлення".

Присутній на прес-конференції міністр інформаційної політики України Юрій Стець запевнив: "Втілення цього проекту для мене є дуже важливим, бо я постійно переймаюся долею НСТУ, і мені приємно відзначити, що цим так само переймаються й наші японські партнери".

Також планується, що група співробітників телерадіокомпанії восени поїде переймати досвід роботи японського суспільного мовника NHK до Японії. Це навчання передбачене в рамках проекту українсько-японської співпраці, договір про яку було підписано 9 червня 2016 року, і яка перейшла на стадію втілення в січні 2017 року.




Читайте також: