:
Враження від тренінгу працівників суспільно-політичного напряму НСТУ

Враження від тренінгу працівників суспільно-політичного напряму НСТУ

05 липня 2017

Протягом двох днів, 4 та 5 липня, у Національній суспільній телерадіокомпанії України проходив тренінг для представників усіх регіональних філій, які відповідають за створення суспільно-політичних програм. Член правління відповідальний за суспільно-політичний напрям Роман Вінтонів разом з учасниками з усіх регіонів проаналізував поточний стан мовлення в філіях та окреслив план дій на наступні півроку.

Про враження від тренінгу ми запитали у його учасників.

"На моїй пам’яті це перша нарада, коли зібрано всіх, хто займається суспільно-політичним напрямом. Люди між собою знайомляться, обмінюються досвідом, певними запитаннями і спільно шукають на них відповіді. Це дуже корисно, в першу чергу, для нашої роботи. Що таке суспільне мовлення, які завдання сьогодні стоять перед мовником і як ми ці завдання маємо виконувати? От зараз, в рамках цього тренінгу, ми знаходимо спільну формулу того, як це робити. Адже ми стоїмо на порозі глобальних викликів, коли люди все менше дивляться телевізор, і все більше часу перебувають в Інтернеті. Ми маємо працювати в цих умовах і конкурувати не тільки зі своїми прямим конкурентами, іншими телевізійними приватними компаніями, але й відповідно реагувати на виклики часу. Тому ми готові змінюватися. Наш колектив готовий шукати свого глядача і працювати на свого глядача", – Оксана Кириленко, UA:Суми.

"Корисно було почути про місію Суспільного, бо ми рідко над нею замислювались до того. І я абсолютно згодна з тією місією, яку ми тут проговорили, вона перегукується з моїми внутрішнім "Я". Щодо цінностей, то для мене завжди найбільш важливою цінністю була свобода, бо в колишніх державних телерадіокомпаніях дуже велика проблема саме з тим, щоб навчити людей бути вільними. Це дуже кропітка й довга робота", – Тетяна Колесніченко, Хмельницька філія НСТУ "Поділля-центр".

"Винесла може навіть більше запитань, аніж відповідей. Але те, що зараз тут відбувається, це те, про що я мріяла близько 12 років тому, як про щось нездійсненне. Бо останні років 12 я спрямована на те, щоб в Україні було Суспільне. І от нарешті це відбувається. Мені надзвичайно важливо звірити свій внутрішній компас із тими, хто з нами говорить, зі своєю командою. Ми постійно щось шукаємо, і тут нам підтвердили: "Експериментуйте, шукайте нові форми, змісти, вам нема чого втрачати". Я робитиму це. Перехід до проектної роботи в моєму віці – це ще один челендж, бо все своє життя я працювала на державному телебаченні. Але це класний челендж. Усе може закінчитися зовсім інакше, ніж ми думаємо, але точно треба спробувати", – Ольга Вакало, Запорізька філія НСТУ.

"Головне, що дав цей тренінг – натхнення працювати далі. Більшість теоретичних знань, які ми отримали, ми знали й користувалися ними в роботі й раніше. Але коли в рамках такого тренінгу, твоя думка знаходить підкріплення ще в когось, то розумієш, що ти на правильному шляху. І цей тренінг дав це розуміння, а також розуміння того, в чому треба вдосконалюватися. І ще нам сказали: "Не бійтеся експериментувати". І головне: "Не думайте, що вам дадуть вказівки з Києва, як вам у Житомирі чи ще де-небудь працювати. Є певні постулати, але ніхто вам не вказуватиме…". Ми почули, що ми самостійні, хоча ми філія, центр дає нам можливість працювати так, як ми вважаємо за потрібне для наших регіонів.

І ще, що для нас дуже важливо, пан Вінтонів зазначив, що за наявності проблем, а також внутрішніх перешкод у створенні програм, можна набрати його номер телефону. Це є відкритість, і це підхід, який по-своєму надихає і дає впевненість. Я не кажу, що ми завалимо його дзвінками, але в крайньому випадку ми знаємо, до кого звернутися, щоб втілювати те, про що ми тут два дні говорили", – Леонід Харшан, Житомирська філія НСТУ.

"Є багато проблем і не багато людей, які вірять, що нам усе вдасться. Ми тут з колегами з інших філій уже виробляємо свою невеличку стратегію і думаємо про те, що ми можемо зробити спільно. Потрібно максимально більше подібних тренінгів, які би нас вдосконалювали, так ми швидше станемо такими, якими нас хоче бачити суспільство. Ми маємо великий козир в тому, що ми абсолютно незалежні, і ми зараз відчуваємо велику довіру. Я бачу велике майбутнє нашого каналу і бачу, що колеги також вірять. Я дуже тішуся, що я зараз тут", – Аня Василенко, Тернопільска філія НСТУ.

"Враження позитивні. По-перше, через те, що ми всі познайомилися, а по-друге – корисно, що ми разом сьогодні виробили певні принципи, за якими будемо працювати. Головний наш принцип – це довіра нашого глядача слухача", – Олексій Коцебчук, Новгород-сіверська філія НСТУ.

"Враження від тренінгу дуже позитивні, бо за весь час моєї роботи, а це 17 років, це вперше нас зібрали таким колективом. Це надзвичайно корисно, адже є можливість поспілкуватися з колегами, і твої навіть найбожевільніші ідеї не викликають заперечення. Атмосфера робоча, дружня та надзвичайно тепла. Є можливість подумати, оцінити і свої ідеї, і ідеї колег. Відверто кажучи скористатися їхньої інтелектуальною власністю і взяти щось для себе.

Надзвичайно цікавим виявилося те, що керівництво зібрало нас, але в першу чергу цікавиться нашим баченням, а не нав’язує своє. Висновки такі, що все залежить від нас. Як ми працюватимемо, так і розвиватиметься суспільне телебачення. Як я бачу регіонам приділяється надзвичайно велика увага, і щодо регіонів є високі очікування. Чи зможемо ми їх виправдати? Ну це знову ж таки залежить від нас", – Володимир Грицик, Вінницька філія НСТУ.

"Зараз в Україні втілюється унікальний проект. Завдання, які стоять перед суспільним мовником, складні і багатокомпоненті. Це не спрощене пропагандистське бачення нашої професії, а філософське бачення сучасної і майбутньої України, професійне бачення. Це вимагає нових підходів, і така велика структура потребує гарної координації і комунікації. Тому такі зустрічі дуже важливі, адже ми всі є учасниками перетворення. І дуже приємно, що є однодумці, хочеться працювати і зробити Суспільне найкращим", – Саричев В’ячеслав, Запорізька філія НСТУ.

Читайте також: