:
UA:Перший вперше в історії України транслюватиме Всесвітні ігри

UA:Перший вперше в історії України транслюватиме Всесвітні ігри

11 липня 2017

Вже 20 липня у польському Вроцлаві відбудеться головний старт чотириріччя для неолімпійських видів спорту – Х Всесвітні ігри. Вперше в історії виступи українських спортсменів у повному обсязі транслюватиме в ефірі телеканал UA:Перший – офіційний мовник Всесвітніх ігор-2017.

Старту змагань в Україні була присвячена прес-конференція за участю міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова, голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураба Аласанії, президента Спортивного комітету України Іллі Шевляка та українських спортсменів, яка відбулася 11 липня в НСК "Олімпійський".

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов наголосив: "Вперше в історії підготовка до Всесвітніх ігор здійснювалась за окремою бюджетною програмою міністерства. На підготовку спортсменів, інвентар, екіпіровку тощо було виділено 45 мільйонів гривень. Бажаємо нашим атлетам гарних виступів і перемог, щоб наш прапор здіймався над Вроцлавом і наш гімн звучав на теренах Польщі". Також на українських спортсменів очікує і матеріальна винагорода. Зокрема, атлети, які здобудуть золоті медалі, отримають від держави по 480 тисяч гривень, за срібні винагороди – 400 тисяч гривень і за бронзу – 240 тисяч гривень.

Також міністр не оминув питання важливості трансляцій змагань на телебаченні: "Я вдячний суспільному мовнику, що ми побачимо ці змагання. Бо у сучасному світі, якщо подію не показали по телевізору, її немає. Така подія відсутня у свідомості громадян".

У свою чергу, голова правління НСТУ Зураб Аласанія пообіцяв, що суспільний мовник не лише продовжить транслювати в своєму ефірі різноманітні спортивні змагання, але з часом запустить третій канал суспільного мовлення – спортивний: "Я щасливий, що UA:Перший вперше в історії показуватиме Всесвітні ігри. Очікуємо на десять днів суцільного щастя, оскільки весь ефірний час телеканалу буде присвячено спорту. З часом суспільний мовник не лише "дружитиме" зі спортом, а сам стане спортом. Ми маємо у планах зробити спортивний канал. Не знаю, коли це станеться, але це буде. Коли маєш таку підтримку з боку Спортивного комітету України, міністерства молоді та спорту, то я не бачу жодних перепон для цього".

Українські спортсмени вибороли 80 ліцензій на участь у Всесвітніх іграх у 20 видах, зокрема, джиу-джитсу, карате, пауерліфтингу, підводному спорту, тайському боксі, сумо, кікбоксингу WAKO, сквоші, боулінгу, скелелазінні тощо. У складі збірної – 44 чемпіони і призери чемпіонатів Європи, а також 38 переможців й медалістів чемпіонатів світу. "Наша збірна складається з найкращих атлетів з неолімпійських видів спорту. Кожен український спортсмен – реальний претендент на п’єдестал пошани. Усі ми – і міністерство, і Спортивний комітет, і суспільний мовник – сервісні інституції, які мають працювати на наших спортсменів та тренерів, щоб вони здобували якомога більше перемог для України, – зазначив президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк. – Окремо хочу подякувати Зурабу Аласанії. Я радію з того, що вперше Всесвітні ігри ми зможемо побачити в прямому ефірі. І щиро вірю в те, що суспільне мовлення в Україні зрештою наздожене і пережене ВВС".

Х Всесвітні ігри пройдуть з 20 по 30 липня у місті Вроцлав (Польща). У програму турніру входять 27 основних видів спорту і ще чотири показові – загалом спортсмени змагатимуться за нагороди приблизно в 180 дисциплінах і розіграють 222 комплекти нагород. Близько 4,5 тисяч атлетів зі 111 країн світу візьмуть участь у Всесвітніх іграх-2017. Усі виступи за участю спортсменів транслюватиме у прямому ефірі та в запису телеканал UA:Перший.

Читайте також: