:

"Дитяче Євробачення – це фестиваль унікальних дітей" – Віктор Книш

23 серпня 2017

Уже 25 серпня стане відоме ім’я артиста, який представить Україну на Дитячому Євробаченні-2017. Протягом останніх двох тижнів 10 фіналістів національного відбору щоденно репетирують задля вдосконалення своїх виступів. Із ними працює режисер-постановник фінального шоу Віктор Книш. Він розповів, які рекомендації надає дітям та їхнім батькам, про складність проекту і які українські та зарубіжні артисти виступлять у фіналі нацвідбору.

Про учасників

У першу чергу дуже приємно, що багато конкурсантів пильно стежать за тенденціями і форматом Дитячого Євробачення. Це відчувалося під час півфіналу національного відбору, і більшість учасників показали дуже достойний рівень. На жаль, а може і на щастя, більшість пісень, які прозвучать у фіналі, розраховані на українського глядача. Оскільки на міжнародному конкурсі переважно голосує європейський глядач, доведеться дещо змінювати формат музичних творів у ході підготовки. Все ж я впевнений, що фінал буде дуже красивим і, не залежно від його результатів, всі діти отримають можливість спільно зробити чудове музичне шоу для всієї країни.

Про конкурс

На мій погляд це досить складний проект і він є поєднанням трьох речей. Перше – це базове вміння співати. Друге – відчуття сцени й настрій, те, як ти подаєш себе і свій твір. І третє – це фортуна, щасливий квиток, який кожен може витягнути або ні. Додам також, що Дитяче Євробачення – це фестиваль унікальних дітей, які в першу чергу обдаровані вокально. А Україна на подібних конкурсах відрізняється ще й тим, що ми даємо світові духовну основу, саме змістовний посил творів, які виконуються. Коли країну на Дитячому Євробаченні представляла Настя Петрик, то зміст її фантастичної пісні не потребував перекладу, вона за рахунок своїх емоцій і неймовірного голосу змусила всіх замислитися над філософією життя. Софія Роль минулого року показала українську душу, тендітну, казкову, замріяну. Тому головне для такого конкурсу – навчити дитину засобами сценічного мистецтва передавати зміст пісні. Коли головою і серцем розумієш те, про що хочеш сказати, то все складається.

Про підготовку

Ми готуємо віртуальні декорації, які супроводжуватимуть номери учасників, відповідно до концепції постановки. Учасники продовжують репетиції в своїх студіях і ми поступово виходимо на павільйонні репетиції, щоб якісь моменти почистити і починати розкадровку. Тобто зосередимося над тим, як кожен номер виглядатиме в телевізорі. Також шиються костюми, підбирається реквізит, всього дуже багато. Готуємо прологовий номер. У ньому буде невеличкий сюрприз для телеглядачів – спеціальна зірка Дитячого Євробачення, яка вже зробила свій вклад, написала свою історію в Євробаченні. Сподіваємося, що артист покаже себе в абсолютно іншому образі, і може це буде початком нового етапу творчого розвитку. Намагаємося зробити це також і хореографічно цікаво.

Про складнощі в підготовці

Євробачення – це телевізійний проект, тож юним співакам важливо запам’ятовувати кожен рух, кожну музичну фразу, кожен нахил голови і повторювати це все максимально ідентично. Для камер номер має бути без змін. Специфіка телевізійного проекту вимагає такої жорсткої дисципліни, а для дитини це дуже складно. Тому ми говорили з батьками про систему підготовки дітей, про те, що учасники повинні бути стабільними, дуже спокійними й уважно слухати всі рекомендації знімальної та постановочної групи. Бо не завжди імпровізація в телевізійному проекті дає позитивні результати.

Про місце проведення фіналу

Цього року фінал нацвідбору на Дитяче Євробачення відбудеться у Міжнародному дитячому центрі "Артек" в Пущі-Водиці. Сам майданчик дуже красивий. Артек розташований на березі Сапсаїв ставу, де у чудовому дубовому лісі, на зеленому майданчику розміститься сцена, журі і глядачі. І мені дуже приємно, що в цьому році традиції партнерства Артека з Дитячим Євробаченням відновлюються в повній мірі, і вперше після того, як Артек переїхав під Київ, відбудеться прямий ефір безпосередньо із табору. Артеківці радо чекають на Дитяче Євробачення і готують свої сюрпризи. Традиційно Артек голосуватиме окремо від журі та глядачів за свого фаворита, і це буде спеціальний приз від Артека. Це унікальна аудиторія тим, що це репрезентативна група дітей з усієї країни, пропорційна кількості людей, які проживають в кожній області. Тобто можна сказати, що діти всієї країни оберуть свого фаворита.

Про спеціальних гостей фіналу

Ми чекаємо на гостей з-за кордону. Обов’язково приїдуть наші колеги з Грузії. Наші країни дружать і грузинська культура дуже популярна в Україні, тому ми намагатимемось заглянути за лаштунки Дитячого Євробачення, міжнародний фінал якого цьогоріч проходитиме у Тбілісі, і дати глядачам можливість відчути колорит, гостинність і, звісно ж, співучість цієї дивовижної нації. Це будуть дорослі виконавці, які разом з нашими юними артистами спробують виконати одну з грузинських пісень під час концерту. А ще український хореографічний колектив, у якого в репертуарі є багато грузинських танців, покаже один із них у фіналі нацвідбору. Також спеціальними гостями будуть й українські співаки.

Про перемогу

Звісно кожен хоче перемогти, але в будь-якому разі ті, хто вже пройшов у фінал, можуть пишатися своїми результатами. А ще практика показує, що чим менше ти думаєш про місце, яке треба посісти, тим ближче опиняєшся до олімпу. Безумовно не можна втрачати амбіцій стосовно перемоги. Але головне розуміти, що ти своєю піснею хочеш передати глядачеві, міжнародному телеглядачеві. Пісня це історія. От Дитяче Євробачення якраз є тим конкурсом, який дозволяє за допомогою музики і фантастичного таланту дитини передати почуття, емоції, зміст і думки, які закладені авторами пісні.

Традиційно Україна відрізнялася на конкурсі своїми сценічними постановками. Я сподіваюся, що в цьому році ми знову підготуємо достойний виступ, і будь-який учасник із десятки фіналістів зможе достойно представити країну, пройшовши додатковий етап спеціальної підготовки до міжнародного фіналу. Бо формат національного відбору і формат міжнародного конкурсу – це дві великі різниці. А фінал нашого нацвідбору – це просто ще один етап у підготовці до великого міжнародного фіналу конкурсу.

Поради конкурсантам

Шлях до перемоги виключно індивідуальний, і мені здається, що в першу чергу виконавець повинен бути впевненим в тому, що він виконує. Це дуже важко, тож важливо докласти максимум зусиль, щоб глядач тебе зрозумів.

Читайте також: