:
UA:ПЕРШИЙ підготував спецефір до Дня Незалежності України

UA:ПЕРШИЙ підготував спецефір до Дня Незалежності України

22 серпня 2017

У День Незалежності України, 24 серпня, UA:ПЕРШИЙ транслюватиме святкові урочистості та покаже прем’єри тематичних документальних фільмів і спецпроектів.

До 26-ї річниці UA:ПЕРШИЙ підготував цикл міжпрограмних роликів "Вірю в Україну", які транслюватимуться в ефірі протягом цього святкового дня. Усі герої – іноземці, які свідомо переїхали жити в Україну. Тут вони працюють, створюють родини, відкривають власний бізнес і долають ті самі проблеми, з якими стикається кожен з нас. У них різні професії – від композитора до бібліотекаря, але об’єднує їх одне – вони щиро вірять в Україну та її безмежні можливості.

О 08:45 стартує спеціальний проект до 26-річчя незалежності – телемарафон "Україна-26". Протягом усього дня в епіцентрі подій на Майдані Незалежності працюватиме виїзна студія. На глядачів очікують прямі включення з Майдану за участю відомих українців – письменників, реформаторів, спортсменів, політиків. Розмову з гостями у ранковій студії вестиме Андрій Куликов, а увечері – Дмитро Хоркін.

Пряма трансляція параду до Дня Незалежності України під назвою "Зродились ми великої години" розпочнеться о 09:45. Коментуватиме захід Юрій Макаров. В урочистостях з нагоди святкування 26-річниці Незалежності України візьмуть участь близько 4,5 тисяч військовослужбовців Збройних сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, співробітників Національної поліції України та 10 підрозділів військових з інших країн.

Історію про те, як український корабель тікав з Криму від "зелених чоловічків", дивіться у документальному фільмі "Генічеськ", який UA:ПЕРШИЙ покаже об 11:15. Дві доби у відкритому морі з екіпажем маленького, але гордого корабля, провів документаліст Громадського телебачення Богдан Кутєпов. Навесні 2014-го росіяни забрали в України переважну більшість українського флоту. Старшому мічману Олександру Бойчуку теж запропонували перейти на бік Росії в обмін на соціальні блага. Командир "Генічеська" пообіцяв поміркувати і так виграв час для маневру. Український екіпаж спробував утекти й угнати мінний тральщик. Та втікачів наздогнали на швидкісних катерах і жорстоко побили...

Продовжить святковий ефір, о 12:05, документальна стрічка "Українська рапсодія". Упродовж кількох днів українським і шведським журналістам вдалося спостерігати за процесом народження унікального аудіоальбому на шведській студії "BIS Records", а також – спілкуватися з учасниками проекту, де українську класику грають європейські музиканти. Відтак народився фільм, головною особою якого є Музика – знана і незнана, але по-глибинному наша українська, музика епохи українського романтизму.

До Дня Незалежності підготував спеціальний випуск і колектив проекту "Фольк-music". У програмі, яка вийде в ефірі о 12:45, на глядачів очікує багато сюрпризів. Зокрема, ексклюзивний виступ гурту "Mad Heads" з піснею "Україна – це ми". Також Національний хор України імені Григорія Верьовки виконає козацьку пісню "Розпрягайте хлопці коні", а український француз Поль Мандоліз заспіває відому на увесь світ народну пісню "Ніч яка місячна". Гімн України у цей визначний день також зазвучить по-новому – його заспіває уманський хор "Хлібодари".

О 14:10 святковий ефір UA:ПЕРШИЙ продовжить документальна стрічка "Кардинал Любомир Гузар". Фільм засновано на інтерв’ю кардинала Любомира Гузара, яке було записано у лютому 2014 року. Блаженніший висловлював свою думку з приводу багатьох питань, актуальних як для сучасного українського суспільства, так і для світової спільноти.

Одразу по закінченню документальної стрічки про Блаженнійшого Любомира Гузара, о 14:45, UA:ПЕРШИЙ покаже спеціальний випуск програми "Розсекречена історія". Відомі історики говоритимуть про те, хто такі українці, чим принципово відрізняються від інших "братніх" народів і навіщо вони потрібні.

Також глядачі UA:ПЕРШИЙ зможуть побачити художній фільм режисера Тараса Химича "Жива", який вийде в ефірі о 17:05. Стрічка розкриває невідомі сторінки з життя української зв’язкової УПА Анни Попович. Жодної політики та пропаганди, лише долі людей в обставинах та подіях, які нам відомі. "Жива" – це історія без пафосу, але про важливі для кожного речі.

Документальний фільм Богдана Жодлака "Первісний авангард" про те, як від простої очеретини українська музика трансформувалася до великого оркестру з десятками інструментів, продовжить святковий ефір о 18:55. Одним із героїв фільму став художній керівник Національного оркестру народних інструментів, диригент Віктор Гуцал, який провів відкриту репетицію єдиного у світі оркестру з 70-ти народних інструментів.

Читайте також: