:
Суд відмовив НСТУ у задоволенні касаційної скарги щодо боргу Euronews

Суд відмовив НСТУ у задоволенні касаційної скарги щодо боргу Euronews

05 вересня 2017

Сьогодні у Вищому господарському суді України було розглянуто касаційну скаргу ПАТ "НСТУ" на рішення апеляційного суду від 5 квітня 2017 року, згідно з яким з НТКУ було стягнуто 10 мільйонів 591 тисячу 224 євро на користь компанії Euronews. На жаль суд відмовив ПАТ "НСТУ" у задоволенні касаційної скарги.

Справу розглядала колегія суддів у складі: В. Селіваненко, В. Корсак, В. Палій. Від Національної суспільної телерадіокомпанії України на суді були присутніми директор юридичного департаменту Максим Дорофеєв та член правління НСТУ, відповідальна за юридичний напрям діяльності, Інна Гребенюк.

"Суд відмовив у касаційній скарзі НСТУ, тобто визнав, що ми маємо сплатити ці 10 мільйонів євро компанії Euronews. Ми абсолютно незгодні з таким рішенням. Касаційним судом не було враховано ряд порушень процесуального законодавства, які є підставою для скасування рішень судів нижчих ланок. Також суд проігнорував суттєві порушення матеріального права, допущенні апеляційним судом та судом першої інстанції, – прокоментувала рішення суду Інна Гребенюк. – Такі рішення не лише несправедливі по суті справи, а й перешкоджають створенню суспільного мовника. Дуже прикро, що Суспільне на етапі свого створення та реформ, змушене розбиратись із проблемами, які залишились у спадок від НТКУ, та які роками не вирішувалися державою".

Нагадаємо, 5 квітня Київський апеляційний господарський суд не задовольнив апеляційну скаргу НТКУ і залишив у силі рішення Господарського суду міста Києва від 17 жовтня 2016 року. Тоді суд задовольнив позов Euronews до НТКУ і постановив стягнути з українського мовника 10 мільйонів 591 тисячу 224 євро і 73 тисячі 80 гривень судового збору, а також відмовив у задоволенні зустрічного позову НТКУ проти Euronews про визнання ліцензійної угоди від 21 жовтня 2010 року недійсною. Справа вже розглядалась Господарським судом міста Києва і Київським апеляційним господарським судом по другому колу після повернення з Вищого господарського суду України. Судовий процес тривав два роки. Під час розгляду апеляції 21 березня 2017 року суд змінив сторону у справі – НТКУ – на її правонаступника – НСТУ, проте абсолютно не досліджував питання обсягу прав та обов’язків, переданих НСТУ. Окремо варто зазначити, що зобов’язання по сплаті заборгованості НТКУ перед Euronews до ПАТ "НСТУ" взагалі не передавалися і в передавальному акті така заборгованість відсутня.

Читайте також: