:
Експерти РПР вимагають від уряду профінансувати Суспільне мовлення

Експерти РПР вимагають від уряду профінансувати Суспільне мовлення

08 вересня 2017

Група "Медіа-реформа" Реанімаційного пакету реформ закликала український уряд повністю профінансувати Суспільне мовлення, а також виділити кошти на погашення боргу перед Euronews SA.

Відповідна заява опублікована 8 вересня на сайті Реанімаційного пакету реформ.

Експерти висувають вимоги напередодні очікуваного внесення до Верховної Ради України проекту Державного бюджету України на 2018 рік, що має відбутися 15 вересня. В заяві вони закликають передбачити фінансування ПАТ "НСТУ" в повному обсязі, гарантованому законом "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" – тобто в розмірі 1 мільярда 535 мільйонів 367 тисяч гривень.

"Закон про суспільне мовлення передбачає, що суспільний мовник має отримати 0,2% від загального фонду державного бюджету за попередній рік. Це означає, що ПАТ "НСТУ" у 2017 році мав би отримати 1,28 мільярда гривень (приблизно 47 мільйонів євро). Утім, попри законодавчу гарантію, Державний бюджет України на 2017 рік передбачив лише 970 мільйонів гривень, що створило на самому початку реорганізації компанії дефіцит у 300 мільйонів гривень (чверть річного бюджету)", – йдеться в заяві.

Також РПР вимагає забезпечити разове додаткове бюджетне фінансування на погашення боргу ПАТ "НСТУ" перед Euronews SA, успадкованого суспільним мовником від колишнього державного телебачення.

До складу групи "Медіа-реформа" РПР входять українські журналісти й медіа-юристи, зокрема, Наталія Соколенко, Наталія Лігачова, Світлана Остапа, Ігор Розкладай та інші.

Суспільне в Україні створюється шляхом переходу від державного мовлення. Процес реформування розпочався 17 квітня 2014 року, коли Верховна Рада ухвалила закон про "Про суспільне телебачення і радіомовлення України". Цього року завершився процес злиття державних телерадіокомпаній у Національну суспільну телерадікомпанію України.

Суспільне мовлення створюється як противага комерційним медіа. Принципами Суспільного є висока якість і незалежність редакційної політики та підзвітність суспільству.

Читайте також: