:
Європа вимагає повністю профінансувати Суспільне

Європа вимагає повністю профінансувати Суспільне

21 вересня 2017

Проект бюджету України на 2018 рік передбачає, що на розбудову суспільного мовлення виділять лише 776 мільйонів 563 тисяч гривень. Ця сума майже вдвічі менша за ту, що передбачена законом "Про суспільне телебачення та радіомовлення України". Керівництво ПАТ "НСТУ" вважає недофінансування тиском на свободу слова та способом ручного керування суспільним мовником напередодні виборчої кампанії.

У Європі також висловлюють стурбованість щодо недофінансування та вимагають від українського уряду виконати зобов’язання перед cуспільним мовником.

____________________________

Посольство Великої Британії в Україні

"Британія поділяє занепокоєння партнерів і НУО щодо ризику недофінансування на 50%. Видатки на Суспільне потрібні у повному обсязі, якщо Україна прагне довести свої зобов’язання щодо підтримки незалежних і вільних ЗМІ", – йдеться в повідомленнях, опублікованих на офіційній сторінці посольства Великої Британії в Україні у Twitter. Представництво також поширює вимогу Реанімаційного пакету реформ із вимогою до українського уряду повністю профінансувати ПАТ "НСТУ" у 2018 році.

____________________________

Посольство Бельгії в Україні

Підтримку висловили на офіційній сторінці посольства у Facebook із посиланням на заяву голови Представництва ЄС в Україні Хюга Мінгареллі (дивіться нижче).

"На підтримку UA: ПЕРШИЙ. Раніше цього тижня в Києві відбулася Друга медіаконференція східного партнерства, де обговорювали виклики перед незалежними ЗМІ в країнах Східного партнерства. Дійсно складні часи для українського суспільного мовника", – йдеться в повідомленні.

____________________________

Єврокомісія

Занепокоєння висловив Комісар Євросоюзу із питань європейської політики сусідства та переговорів із розширення Йоганнес Ган. Про це він написав на своїй сторінці у Twitter.

"Розчарований дізнатися, що проект бюджету на 2018 рік передбачає зменшення до 50% видатків на суспільне мовлення від передбаченої законом суми. Влада України має повністю виконати свої зобов’язання перед суспільним мовленням на 2018 рік", – написав єврокомісар.

Занепокоєння пана Йоганнеса Гана у Twitter поділяють також посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом, депутат Європарламенту Міхал Боні, Європейський антикорупційний центр, посольство Великої Британії в Україні та інші.

Також підтримку Суспільному мовленню висловив голова Групи підтримки України при Єврокомісії Пітер Вагнер: "Суспільний мовник успішно розвивається. Гарна основа для протидії дезінформації. Скорочення фінансування ставить прогрес під загрозу".

____________________________

Представництво ЄС в Україні

"Досвід країн-членів ЄС доводить, що незалежне суспільне мовлення, що належним чином фінансується та служить інтересам громадян, є одним із ключових елементів демократичного суспільства", – так голова Представництва Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі прокоментував недофінансування Суспільного.

Він додає, що ЄС та інші міжнародні донори вклали значні фінансові, технічні та професійні ресурси в цю реформу, а проблеми з недофінансування загрожують її продовженню. "Саме тому є важливим, щоб українські органи влади, які беруть участь у розробці бюджету на 2018 рік, надали суспільному мовнику фінансування, передбачене відповідним законодавством", – зазначив пан Мінгареллі.

____________________________

Рада Європи

В офіційній заяві Ради Європи, яку розмістили на сайті організації, йдеться про тривожну ситуацію із фінансуванням Суспільного в Україні. У тексті йдеться, що навіть той бюджет, який передбачений для НСТУ за законом – 1,5 мільярда гривень – "є одним із найменших у Європі в порівнянні з бюджетами інших суспільних мовників". У якості прикладу Рада Європи наводить Польщу, Румунію та Хорватію, які мають набагато більше фінансування в той час, як вони охоплюють значно менші території та аудиторії.

____________________________

Європейська мовна спілка

ЄМС одними з перших висловили свою позицію щодо недофінансування ПАТ "НСТУ", оприлюднивши офіційну позицію на своєму сайті. У заяві організації cуспільне мовлення називають основою нещодавніх політичних реформ в Україні, адже надійне та незалежне суспільне телерадіомовлення є найважливішим інструментом боротьби з корупцією, поваги до верховенства права та важливим кроком на шляху до європейської інтеграції України. Європейська мовна спілка закликає уряд України забезпечити належне, справедливе та незалежне фінансування для суспільного мовника відповідно до законодавства України та європейських стандартів.

"Раптове падіння рівня фінансування підірве важливий процес реформ Суспільного, які ПАТ "НСТУ" проводить, оскільки взяла на себе зобов’язання діяти як незалежний та стабільний суспільний мовник", – зазначив голова ЄМС Ноель Керран.

Читайте також: