Тренінг суспільно-політичного напряму в Луцьку. Враження учасників - UA: Перший
:
Тренінг суспільно-політичного напряму в Луцьку. Враження учасників

Тренінг суспільно-політичного напряму в Луцьку. Враження учасників

25 вересня 2017

Стартував другий етап навчання фахівців суспільно-політичного напряму філій Національної суспільної телерадіокомпанії України. 20 й 21 вересня команда Романа Вінтоніва поїхала з тренінгами до Волині, де зібралися також і представники Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької філій Суспільного. Перший день навчання був присвячений темі перевірки інформації на достовірність, а під час другого – команди розробляли концепції нових програм та аналізували їх.

Отож про враження від дводенного тренінгу ми запитали його безпосередніх учасників.

Ганна Василенко, Тернопільська філія НСТУ

Я щиро вірю в реформу Суспільного, і зокрема суспільно-політичного напряму, над яким ми зараз працюємо. Під час тренінгу я отримала багато нових знань, які вже зараз почну втілювати у своїй роботі. Складним був другий день, бо я очолюю суспільно-політичний напрям, і всю відповідальність зазвичай беру на себе. Але за правилами практичного дня навчання я не могла виступати з нашим проектом, і тому повинна була так організувати роботу нашої команди, так скерувати людей, дати їм посил і знання, які ми отримали раніше, щоб вони могли їх достойно продемонструвати. Я задоволена роботою своєї команди, це було найскладнішим завданням для мене і найціннішим досвідом, адже один в полі – не воїн.

Із керівництвом ПАТ "НСТУ" ми добре розуміємо один одного, бо чітко вивчили стратегію й погоджуємося з нею. Але не тому що нам її нав’язали, і вона класна, а тому що ми спланували й розробили її разом.

Микита Чибар, Волинська філія НСТУ

Під час другого дня тренінгу, коли ми перейшли від теорії до практики, я зрозумів, що процес становлення суспільного мовлення – це спільна праця, і це буде довготривало. Тому я би хотів, щоб таких тренінгів було більше. Ми повинні бути цікаві як для студентів, чи підприємців середньої ланки, так і для людей поважного віку, які турбуються про соціальний захист. І тому зараз заново треба перезавантажувати і роботу філій, і розуміння телебачення, і всю цю систему. Це, мабуть, запит від суспільства, отож ми маємо бути ближчими до глядачів.

Ірина Моргун, Тернопільська філія НСТУ, радіо

Для мене особливо цінним був другий день. Це був мозковий штурм, це була практика. Коли колеги критикують, доповнюють, то ми робимо для себе висновки, запам’ятовуємо й намагаємося уникати певних речей надалі. Я розумію, що глядач не ставитиметься так прискіпливо до наших програм, але ми тренуємося. Перший теоретичний день тренінгу мені теж сподобався, було дуже багато цінної інформації. Але від другого дня – я взагалі в захваті. До речі, ми поговорили і про Суспільне загалом, цінно було ще раз повторити все це, і переконатися, що ти на правильному шляху, підзарядитися від своїх колег, побачити, що ти не один.

Михайло Качанський, Івано-Франківська філія НСТУ

Основне, що я засвоїв за ці два дні, це принцип: є факт – є програма. Якщо немає факту, то нічого туди пхатися. Тема факт-чекінгу була цікавою і важливою. Я дізнався про ресурси, з якими, до мого сорому напевно, раніше не був знайомий. Але ми змінюємося фактично кожного дня. Ще півроку тому ми були зовсім інакшими, аніж сьогодні, і добре, аби нами в цьому процесі хтось керував, показував як і куди рухатися, щоби ми не помилилися. Звичайно, ми сьогодні робили багато помилок і робитимемо їх, мабуть, і після наступного тренінгу, але мені подобається, що нам кажуть, як робити їх менше. Я думаю, що це основна фішка наших тренінгів. А ще ти бачиш такі самі регіональні філії, які думають аналогічно, у яких схожі проблеми, ідеї й перемоги. Тоді розумієш, що Суспільне важливе не лише тобі, але й багатьом іншим. Цікаво, що з цього всього вийде. Адже всі розуміють, що надалі не може бути так, як було раніше.

Наступний тренінг для фахівців суспільно-політичного напряму відбудеться 27 і 28 вересня для представників Вінницької, Житомирської, Рівненської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської філій НСТУ.

Нагадаємо, що програма навчання фахівців суспільно-політичного напряму Суспільного почалася в червні 2017 року і триватиме до червня 2018-го. На поточному етапі тренінги проводитимуться для команд напряму безпосередньо в регіональних філіях. У підсумку кожна філія матиме сформовану команду, яка вироблятиме якісний продукт за стандартами суспільного мовлення.

Читайте також:


;