:

"Ми готові навчатися" – учасники тренінгу суспільно-політичного напряму у Вінниці

02 жовтня 2017

Дводенний тренінг для фахівців суспільно-політичного напряму регіональних філій Національної суспільної телерадіокомпанії України проходив 27 і 28 вересня у Вінниці. У зв’язку із вибухами на військових складах на території в/ч А-1119 поблизу міста Калинівка Вінницької області, які розпочалися ввечері 26 вересня, замість запланованої теоретичної частини навчання, у перший день тренінгу співробітники філій спільно працювали над створенням вечірнього аналітичного спецвипуску.

Другий день навчання, який попередньо відводився на практичні завдання, натомість став дещо більш теоретичним. Фахівці суспільно-політичного напряму Вінницької, Житомирської, Черкаської, Чернігівської та Хмельницької філій разом із тренером StopFake, викладачем Могилянської школи журналістики Олексієм Набожняком вивчали проблему достовірності фактів у медіа та знайомилися з інструментами факт-чекінгу для щоденної роботи з інформацією.

"Наше завдання не тільки донести якісь ідеї, практичний досвід, але і закріпити його використання в повсякденній роботі", – зазначив під час тренінгу Олексій Набожняк.

Про враження від дещо зміненого формату роботи та про навчання загалом розповіли також і учасники тренінгу.

Олена Баніна, Черкаська філія НСТУ

"У нас були два різні дні. Перший – пішов не за планом, але я думаю, що в цьому був свій сенс. У співпраці зі своїми колегами ми мали можливість професійно відредагувати та підготувати спільний проект. Це неоціненний досвід, бо, по-перше, ми мали можливість попрацювати в команді, обмінюватися думками, бачити різні варіанти й підходи до підготовки програми. По-друге, треба було діяти оперативно, висвітлювати проблематику відповідно до засад суспільно-політичного напряму Суспільного. Щодо другого дня, то мені дуже сподобався тренер. Він стисло, доступно й на конкретних прикладах показував нам, як не заглиблюючись в тематику, не використовуючи складні підходи, побачити фейкову інформацію, виявити манціпуляцію думкою громадськості. І він довів, що це не потребує надзусиль, і що будь-яка людина, яка хоче отримувати об’єктивну інформацію й орієнтуватися в ній, може це зробити".

Алла Уманець, Житомирська філія НСТУ

"Досвід цього тренінгуунікальний. Нові знання ми змогли використати в реальному житті для створення програми. Що стосується особистісного аспекту, то часом було дуже важко, були незручності, дуже багато нюансів, які психологічно трохи тиснули на людей, були нестиковки у формі роботи, адже ми звикли працювати по-своєму, тут працюють інакше. Але що стосується досвіду, то він був колосальний. І нехай щось було некомфортним, нехай була купа нюансів, які дратували й нервували, але це було практично і класно".

Ірина Воробей, Чернігівська філія НСТУ

"Приємно завжди почути і дізнатися про щось нове. І відповідально працювати в екстраординарних, критичних умовах. Ситуація, що склалася на Вінниччині, критична як для держави, регіону, так і для телерадіокомпанії. Мені здається, що ми справилися з поставленими перед нами завданнями. Продовжимо працювати згідно з новими критеріями, принаймні ми дуже цього хочемо. Можливо були допущені якісь помилки, але ми готові навчатися".

Нагадаємо, що минулого тижня, 20 й 21 вересня, в Луцьку відбулися тренінги для фахівців суспільно-політичного напряму з Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької філій ПАТ "НСТУ". Кожну філію представляла редакторська група.

Читайте також: