:
Профспілка працівників культури закликає Верховну Раду профінансувати Суспільне

Профспілка працівників культури закликає Верховну Раду профінансувати Суспільне

10 жовтня 2017

Профспілка працівників культури України, до складу якої входять трудові колективи головного офісу та регіональних філій ПАТ "НСТУ", закликала Верховну Раду України затвердити у державному бюджеті на 2018 рік гарантовані законом видатки на суспільне мовлення. Звернення ухвалили на IV Пленумі ЦК Профспілки 6 жовтня.

Нижче – повний текст звернення.

Профспілка працівників культури України, до складу якої входять трудові колективи головного офісу та регіональних філій Національної суспільної телерадіокомпанії України, стурбована ситуацією, що склалася з фінансуванням компанії в перші роки реформування державних мовників.

Створення правдивого і незаангажованого Суспільного телебачення та радіомовлення України – одна з найважливіших реформ, яка наближає Україну до клубу цивілізованих та демократичних країн.

Досить недемократичним та некоректним у відношенні до діючого Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України", виглядає факт щорічного недофінансування Суспільного мовника. Тим більше, що відповідно до оприлюдненої Міністерством фінансів України Бюджетної резолюції на 2018-2020 роки, НСТУ щороку буде не дораховуватися значної суми коштів, а у 2020 році нестача може скласти 35% від передбаченого законодавством бюджету.

Така ситуація з фінансуванням може призвести до дискредитації самої ідеї Суспільного мовлення, оскільки унеможливить зміну якості програмного наповнення ефіру. Без реальної незалежності Суспільна медіакомпанія не зможе утримувати належний рівень довіри і підтримки суспільства, особливо в умовах інформаційної війни та неприхованої військової агресії сусідньої держави.

Обмеження бюджету буде сприйматися суспільством та міжнародною спільнотою як спосіб ручного керування мовником та сигналом, що влада не хоче, щоб Суспільне мовлення було повністю незалежним і спроможним. Спроби тиску на незалежне Суспільне мовлення шляхом незаконного недофінансування є неприйнятними у демократичному суспільстві.

Тому, Профспілка працівників культури України закликає Верховну Раду України бути небайдужою до зазначеної проблеми та затвердити у Державному бюджеті на 2018 рік гарантовані законом видатки на Суспільне мовлення у розмірі 0,2% від загального фонду Державного бюджету за попередній рік, оскільки свобода слова і незалежний Суспільний мовник важливі для подальшої розбудови України як незалежної демократичної європейської держави.

Нагадаємо, проект бюджету України на 2018 рік передбачає, що на розбудову суспільного мовлення виділять лише 776 мільйонів 563 тисяч гривень. Ця сума майже вдвічі менша за ту, що передбачена законом "Про суспільне телебачення та радіомовлення України".

Читайте також: