:
Святкуймо День захисника України разом з UA: ПЕРШИЙ!

Святкуймо День захисника України разом з UA: ПЕРШИЙ!

12 жовтня 2017

До Дня захисника України, 14 жовтня, UΛ: ПЕРШИЙ транслюватиме урочистості з нагоди свята, що відбудуться у центрі столиці, покаже документальні стрічки, присвячені історіям тих, хто захищав і захищає країну сьогодні, а також спецвипуски програм і вечірній концерт.

Святковий ефір відкриють фільми, присвячені воїнам Української повстанської армії та Української Галицької армії. Документальну стрічку "Галичина мілітарна. УПА: Галицькі месники" про боротьбу УПА з червоноармійцями та радянськими спецслужбами UA: ПЕРШИЙ покаже о 06:00.

Документальна стрічка "Легіон. Хроніка Української Галицької армії" режисера Тараса Химича вийде в ефірі о 06:35. Фільм розповідає про окремий український добровольчий легіон січових стрільців, який діяв у складі австро-угорської армії. Сюжетна лінія стрічки створена на основі спогадів очевидців і подає неоднозначну історію 1918-1919-х років з точок зору всіх сторін-учасниць.

Історію Дмитра Вітовського – сотника Легіону українських січових стрільців, організатора і керівника Листопадового чину у Львові, борця Галицької армії, першого державного секретаря військових справ Західноукраїнської народної республіки та історію його боротьби розповідає документальний фільм "Дмитро Вітовський. Шлях до волі", який можна буде подивитися о 07:35.

О 08:45 на UA: ПЕРШИЙ стартує святковий марафон "День захисника України". Протягом дня зі спеціально облаштованої гостьової студії на Софійській площі відбуватимуться прямі включення із гостями – військовими та істориками, ліцеїстами Київського військового ліцею імені Івана Богуна та їхніми батьками, керівниками української армії. UA: ПЕРШИЙ покаже пряму трансляцію марафону й на своєму каналі у Youtube:

Трансляція урочистого складання клятви ліцеїстами Київського військового ліцею імені Івана Богуна розпочнеться о 9:30. Ведучі церемонії – Ольга Снісарчук та Євген Степаненко коментуватимуть усе, що відбуватиметься на Софійській площі, а також підготують цікаву історичну інформацію про ліцей Богуна й нові традиції українського війська.

О 14:00 UA: ПЕРШИЙ покаже художній фільм "Свята Варвара". Варвара народилася в багатій сім’ї язичників на території сучасної Сирії в епоху імператора Максиміана – гонителя християн. Дівчина рано втратила матір. Дізнавшись від служниці про Христа, вона прийняла хрещення. Це рішення коштувало їй життя...

Далі ефір продовжать три фільми про події, які заклали основу нової української армії та стали критичними в історії російсько-української війни – "Рейд. Сила нескорених", "Аеропорт" й "Дебальцеве". Кожному фільмові передуватиме передмова та післямова. Ведучі Андрій Сайчук та Євген Степаненко у прямому ефірі обговорюватимуть події 2014-2015 років на Сході України із гостями – безпосередніми учасниками подій, описаних у фільмах, волонтерами, вимушеними переселенцями, політиками й суспільними діячами.

Документальний фільм "Рейд. Сила Нескорених", який розповідає про події кінця серпня – початку вересня 2014 року, коли українські десантники на сході України за 24 дні здійснили чотирьохсоткілометровий бойовий марш у тилу терористичних організацій для тотальної ізоляції зони конфлікту та зупинення їх військового забезпечення з боку Російської Федерації, UA: ПЕРШИЙ покаже о 16:45.

У квітні-травні 2014 року, коли після проголошення ДНР сепаратисти почали брати під свій контроль стратегічні об’єкти і міста Донбасу, в аеропорт Донецька висадився десант українських спецназівців й силовиків. Вони тримали оборону вісім місяців і в лютому 2015 року змушені були покинути зруйнований об’єкт через неможливість продовжувати оборону під масованими атаками. Про легендарних захисників Донецького аеропорту, яких у народі назвали "кіборгами" за їхній незламний дух, розповідає документальна стрічка "Аеропорт", яка вийде в ефірі о 18:05.

Документальний фільм "Дебальцеве" – в ефірі UA: ПЕРШИЙ о 19:40. Стрічка розповідає про події лютого 2015 року, коли українська армія на тлі переговорів у Мінську змушена була відступити з містечка Дебальцеве. Терористи за підтримки кадрових російських військових кинули всі сили, щоб захопити місто, яке є одним із найбільших залізничних вузлів України, і надати ще один козир російському президентові Владіміру Путіну у політичній грі. Ті події стали одним із найсуперечливіших моментів російсько-української війни.

О 21:30 події Дня захисника України підсумують Юрій Макаров та Євген Степаненко у прем’єрному випуску нового сезону програми "Війна і мир". Гостем студії стане начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна, Герой України, захисник Савур-Могили Ігор Гордійчук.

Завершить День захисника України на UA: ПЕРШИЙ концертна програма "Вони присягнули на мир і волю", яка вийде в ефірі о 23:30. В урочистих вітаннях візьмуть участь відомі творчі колективи, серед яких Національний академічний хор імені Григорія Верьовки, Національний президентський оркестр, Заслужений академічний ансамбль пісні і танцю Збройних Сил України та інші. Окрім того, міський голова Києва Віталій Кличко привітає українців зі святом.

Читайте також: