:
Конференція National Media Talk:

Конференція National Media Talk: "В критичні часи дуже рідко співпадають позиції"

02 листопада 2017

У рамках конференції National Media Talk, яка пройшла 2 листопада, відбулася дискусія на тему: "Як допомогти суспільному мовнику? Що необхідно для успішної реалізації реформи?". В обговоренні взяли участь: голова правління ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" Зураб Аласанія, голова Наглядової ради ПАТ "НСТУ" Тетяна Лебедєва, директор-президент телеканалу ICTV Олександр Богуцький, голова Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко, член Наглядової ради ПАТ "НСТУ" Євген Глібовицький, директор Internews в Україні Вейн Шарп та міжнародний експерт зі свободи вираження поглядів, свободи медіа та медіа-регулювання (Іспанія) Джоан Барата Мір.

Експерти говорили про те, як допомогти суспільному мовнику, та що необхідно для успішної реалізації реформи. "Зараз дуже багато суперечок та взаємних образ у медіаспільноті і серед медійників. Взагалі, у критичні часи дуже рідко співпадають позиції. Такі зустрічі, такі відверті розмови про те, що відбувається, дуже важливі саме для того, щоб, перш за все, знайти порозуміння між представниками професії, щоб поговорити про високі стандарти та проблеми і знайти шляхи їх вирішення, – зазначила голова Наглядової ради ПАТ "НСТУ" Тетяна Лебедєва. – Що таке Суспільне поки зрозуміло не всім, і це породжує суперечливі оцінки. Потрібно розповідати про суспільне мовлення. А люди, які присутні на таких дискусіях, зможуть потім стати носіями інформації, поділитися нею і допоможуть зробити питання створення Суспільного більш прозорим, більш популярним і зрозумілим. Я вважаю, що такі зустрічі вкрай необхідні і бажано, щоб вони відбувалися частіше".

Окрім того учасники дискусії обговорили такі важливі теми, як особливість ролі Суспільного мовника для забезпечення українців якісним контентом, зміни, що відбулися впродовж першого півріччя роботи нової дирекції, основні перепони на шляху завершення реформи, наслідки невиконання державою вимоги закону щодо фінансування Суспільного мовлення, роль міжнародних та національних організацій у розвитку Суспільного тощо. Також спікери спробували з’ясувати, чи має журналістська спільнота проявляти професійну солідарність та підтримувати розвиток Суспільного, і в чому така підтримка має полягати.

Про те чи пройшов суспільний мовник точку неповернення розповів голова правління ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" Зураб Аласанія: "Всередині компанії так, але назовні – боюсь, що ні. Адже коли йдеться про бюджет, то це "робота ногами". Ти мусиш бігати по всіх установах та міністерствах і торгуватися. Нам торгуватися немає чим, бо йдеться про цінності. А політична еліта країни сприймає це дуже просто: якщо ти корисний нам, ми будемо корисні тобі. Ми можемо бути корисні їм лише ефіром, але ним ми не поступаємося. Тому на нас наліпили ярлик "перемовинонеспроможних". Нехай буде так, адже ми не можемо домовлятися про те, чого вони просять. НСТУ – не наша персональна компанія, вона належить людям, і діємо ми відповідно до цього".

Читайте також: