:
Українці написали радіодиктант національної єдності

Українці написали радіодиктант національної єдності

10 листопада 2017

Щорічний радіодиктант національної єдності прозвучав в ефірі Першого каналу Українського радіо 9 листопада. Під час прямого ефіру диктант писали більше 5 тисяч людей не лише в Україні, а й у світі. UА: ПЕРШИЙ показав пряму трансляцію події на офіційному YouTube-каналі. Станом на сьогодні запис радіодиктанту переглянули близько 20 000 користувачів.

До акції, яка традиційно відбувається в День української писемності та мови, долучитися люди з двадцяти країн світу. Через різницю у часі в Китаї диктант писали о 18:00 за Києвом, а жителі США, Аргентини та Канади – 10 листопада. Цього разу темою диктанту стали українські пісні.

Любомир Якимів, музикант та співак, писав радіодиктант у Клівленді, а його дружина – у Львові: "Ми з дружиною писали паралельно. Я – в Америці, слухаючи через інтернет, а вона – в Україні біля "брехунця". Текст вдало підібраний і близький нам за тематикою, бо я співаю в Капелі бандуристів імені Тараса Шевченка".

Три локації радіодиктанту організували в зоні АТО, зокрема й для бійців та учасників воєнних дій: у Сєвєродонецьку, Сватовому та місті Кременій. За день до події в Сєвєродонецький університет завітав автор диктанту Олександр Авраменко та провів майстер-клас з української мови. На Луганщині координаротом події стала волонтерка й співачка Анжеліка Рудницька: "Такі заходи нам потрібні, бо вони об’єднують. Військові захопилися подією і казали, що радіодиктант відволікає та надихає їх. Окрім того, для нас усіх це була можливість дізнатися щось цікаве й мотивуюче про українські пісні".

На електронну скриньку редакції Українського радіо вже надійшло майже три тисячі листів. І хоча прийом диктантів електронною поштою завершили сьогодні о 12:00, паперовий текст ще можна надсилати до завтра на адресу: 01001, Київ-1, Хрещатик, 26. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті.

Текст радіодиктанту буде опубліковано 11 листопада об 11:11 на сайті Українського радіо, і кожен зможе перевірити себе.

Координаторка акції, ведуча спецпроекту "XVII Радіодиктант національної єдності" Аліна Акуленко сказала, що понад п’ять співробітників Українського радіо, які входять у ревізійну комісію, читатимуть упродовж місяця надіслані роботи. Вони шукатимуть диктанти без помилок. А у грудні, до дня Святого Миколая, в ефірі Українського радіо оголосять переможців, які отримають символічні призи. Цьогоріч це будуть книги.

Читайте також: