:
Представники філій Суспільного розробили концепцію технічного розвитку НСТУ

Представники філій Суспільного розробили концепцію технічного розвитку НСТУ

05 грудня 2017

У рамках третьої зустрічі Академії суспільного мовлення відбулася координаційна нарада представників технічних департаментів регіональних філій Суспільного.

Технічний директор ПАТ "НСТУ" Юрій Бойчук презентував стратегію технічного розвитку Суспільного та обговорив з учасниками вплив структурних змін у філіях на особливості роботи технічних департаментів.

Як розповів Юрій Бойчук, одна з головних цілей технічного розвитку НСТУ – побудова нової структури технічного та виробничого комплексу. Йдеться про статичні новинний та ефірний комплекси з постійним штатом співробітників і гнучкий штат виробничого комплексу. У виробництві телепродукції буде запроваджено принцип Remote Production. Він передбачає функціонування потужної апаратної, тоді як знімальне та звукове обладнання переміщують павільйонами комплексу чи використовують за межами будівлі телеканалу. Такий підхід дозволить у рази збільшити виробництво високоякісного контенту без додаткових витрат. До того ж, у грудні 2017 року UA: ПЕРШИЙ переходить на мовлення у форматі 16:9, а до 2021 року телеканал має намір повністю перейти на нову якість зображення – у форматі HD. Поступово такий перехід відбудеться й на регіональних телеканалах Суспільного.

Ще одне надзвичайно важливе питання – зберігання, обслуговування й упорядкування архіву Суспільного. Станом на сьогодні оцифровано близько 33 тисяч програм – це 700 ТБ інформації. Ще понад 5 тисяч носіїв потрібно оцифрувати. Архів у його нинішньому вигляді є пасивним "складом" матеріалів й ефективно користуватися ним неможливо. Окрім того, кожна регіональна філія має свій архів. Орієнтовна кількість архівних матеріалів у регіонах – 350 000 годин. У зв’язку з цим запланували створити новий програмно-апаратний комплекс "Спільний архів НСТУ", який гарантуватиме надійне зберігання інформації та швидкий її пошук. Це буде сховище даних на базі кластеру, з розподіленою файловою системою для зберігання нинішнього архіву та нових програм. Система складатиметься з центрального блоку (система довготривалого зберігання, трафік-система, веб-портал) і регіонального (ефірний сервер, трафік-система, система оперативного зберігання). Також присутні погодились, що необхідно запровадити жорсткі норми щодо первинного й вторинного опису матеріалів. Це стане запорукою до змін у наданні доступу до контенту для самих працівників Суспільного, а в майбутньому – для глядачів і слухачів. Усі змонтовані відеоматеріали, що були в ефірі, зберігаються в архіві довічно. Крім того, буде запроваджено спільний сервер для обміну контентом між філіями, спільний хостинг сайтів і спільну систему обміну фінансовими даними.

"Наступний рік буде роком великих змін на Суспільному. У наших планах – осучаснити технічне обладнання регіональних філій. Комерційних рахунків у філій не буде, але кошти, які надходитимуть від філій на рахунок НСТУ, витрачатимуть насамперед на технічне оснащення цих філій. Ми би також хотіли в усіх регіональних філіях організувати прес-центри, котрі можуть стати гарним джерелом наповнення бюджету компанії. Необхідні комплекти обладнання для роботи таких прес-центрів також потрібно закупити", – наголосив виконавчий директор ПАТ "НСТУ" Олександр Лієв.

"Це перша настільки ґрунтовна робоча зустріч для працівників технічних департаментів. Дуже плідним було спілкування з колегами з інших філій", – ділиться враженнями представник Івано-Франківської філії НСТУ – заступник директора з технічних питань Орест Івасів.

"Важливо, що сьогодні на багато своїх питань ми отримали розгорнуті відповіді безпосередньо від представників дирекції центрального офісу і усі регіональні представники долучились до спільної роботи над концепцією технічного розвитку Суспільного", – додає начальник виробничо-технічного відділу Івано-Франківської філії Михайло Ментинський.

Нагадаємо, цього тижня відбудуться ще дві координаційні зустрічі – з представниками відділів документообігу і планово-економічних департаментів регіональних філій Суспільного, а за тиждень до Києва приїдуть працівники, відповідальні за зв’язки з громадськістю та ЗМІ для спільної роботи над комунікаційною стратегією Суспільного у регіонах та навчальних тренінгів.

Читайте також: