:
День Збройних сил України на UA: ПЕРШИЙ

День Збройних сил України на UA: ПЕРШИЙ

05 грудня 2017

До Дня Збройних сил України, 6 грудня, UA: ПЕРШИЙ покаже цикл роликів про життя військових, а також документальні фільми, присвячені історіям життя захисників України.

У циклі роликів "Дякую нашим захистникам", які транслюватимуться в ефірі телеканалу протягом дня, глядачі побачать, як зсередини виглядає повсякденне життя української армії. Це реальні історії звичайних хлопців, які потрапили на фронт й намагаються навіть на передовій не втрачати здоровий глузд і почуття гумору.

О 9:30 UA: ПЕРШИЙ покаже документальний фільм "Рейд", який розповідає про події кінця серпня – початку вересня 2014 року, коли українські десантники на сході України за 24 дні здійснили чотирьохсоткілометровий бойовий марш у тилу терористичних організацій для тотальної ізоляції зони конфлікту та зупинення їх військового забезпечення з боку Російської Федерації.

У квітні-травні 2014 року, коли після проголошення ДНР сепаратисти почали брати під свій контроль стратегічні об’єкти і міста Донбасу, в аеропорт Донецька висадився десант українських спецназівців й силовиків. Вони тримали оборону вісім місяців і в лютому 2015 року змушені були покинути зруйнований об’єкт через неможливість продовжувати оборону під масованими атаками. Про легендарних захисників Донецького аеропорту, яких у народі назвали "кіборгами" за їхній незламний дух, розповідає документальна стрічка "Аеропорт", яка вийде в ефірі о 10:45.

Документальний фільм "Дебальцеве" – в ефірі UA: ПЕРШИЙ об 11:55. Стрічка розповідає про події лютого 2015 року, коли українська армія на тлі переговорів у Мінську змушена була відступити з містечка Дебальцеве. Терористи за підтримки кадрових російських військових кинули всі сили, щоб захопити місто, яке є одним із найбільших залізничних вузлів України, і надати ще один козир російському президентові Владіміру Путіну у політичній грі. Ті події стали одним із найсуперечливіших моментів російсько-української війни.

Вечірній ефір, о 19:00, відкриє документальна стрічка "Митрофанови: Історія родини батька і сина". Фільм розповідає про багатодітну сім’ю Митрофанових, де батько Всеволод та найстарший син Арсен служать на передовій під Донецьком медиками. "Хіллер" (такий позивний у Арсена) щойно пережив свій найтяжчий бій, після якого вивозив тяжко поранених і вбитих з позиції "Алмаз". Тепер, коли вже все завершилось, хлопець вирушає до рідного села Григорівки. Йому вперше випало 10 днів відпустки. Батько ж залишається на передовій, бо там бракує медиків.

Під вигаданим ім’ям, прикидаючись біженцем з анексованого півострова, головний герой пішов добровольцем у батальйон "Крим". Там усі його знали як Женю, хоча насправді він – Максим. Без вигаданої історії про втрачені документи підліток не потрапив би до війська: 17-річних воювати не пускають. Сьогодні Максим Громов – командир розвідроти ЗСУ, який працює на самому "нулі", під окупованим Донецьком. З 2014 він побував сапером розвідгрупи, командиром інженерно-саперного відділення, виконував обов’язки начальника інженерної служби. У 18 років хлопця призначили командувати окремою розвідувальною ротою 42-го батальйону. Пройшов Савур-Могилу (контузія, госпіталь), Дебальцеве (контузія), Піски (три осколки в ногу), Вуглегірськ (підрив міни, госпіталь), Зайцеве, Горлівку... Неймовірну історію неймовірного українського хлопця можна побачити у документальному фільмі "Дев’ятнадцятирічний командир", о 19:05.

О 19:15 в ефірі UA: ПЕРШИЙ – документальна стрічка "Монгол. Історія снайпера". 26-річний полтавець Роман з позивним "Монгол" у збройних силах уже третій рік. Снайпер, за якого бойовики оголосили винагороду, все ж не приховує власного обличчя і відверто розповідає свою власну історію. Вранці волонтери виїхали на "нуль", щоб особисто познайомитися з "Монголом" на прохання спонсора, який зголосився придбати підрозділу хорошу снайперську гвинтівку, але лише пересвідчившись, що вона потрапить у правильні руки. Ні імені доброчинця, ні назву підрозділу, ні тим паче позицію, на якій воює Роман, називати поки не можна. Але військові там служать, ніби в "котлі": праворуч від них сепаратисти в 200-х метрах, ліворуч – у 700-х.

Завершить День Збройних сил України на UA: ПЕРШИЙ, о 21:30, спецвипуск програми "Тема дня", присвячений українським захисникам.

Читайте також: