:
Нові регіональні менеджери й продюсери Суспільного обговорили з керівництвом процес втілення реформ у філіях

Нові регіональні менеджери й продюсери Суспільного обговорили з керівництвом процес втілення реформ у філіях

09 грудня 2017

Відбувся дводенний тренінг для новообраних менеджерів і продюсерів регіональних філій ПАТ "НСТУ". Це серія тематичних зустрічей, під час яких нові керівники адміністративного і творчого напрямків ґрунтовно ознайомилися з процесом реформ, що відбувається у філіях, поспілкувалися з директорами центрального офісу і генеральними продюсерами Суспільного та отримали фахові поради про перші кроки на посадах.

У перший день тренінгу, 8 грудня, новообраних менеджерів і продюсерів привітав з обранням на посади голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія та члени правління: Юрій Макаров, Олександра Кольцова, Микола Чернотицький і Родіон Никоненко. Вони побажали регіональним керівникам успіхів і закликали довіряти один одному, своїм місцевим командам філій, не боятися помилок, а також пам’ятати, що фахівці центрального офісу готові оперативно надавати консультації з усіх питань.

"Ми не хочемо, щоб був центр і периферія. Ми – одна компанія. Ми одна велика команда. Центральний офіс має сильну команду висококваліфікованих фахівців, які докладуть усіх зусиль, щоб здійснювати реформи в регіонах було якомога легше", – наголосив Зураб Аласанія.

Після цього учасники зустрічі спілкувалися з виконавчим директором ПАТ "НСТУ" Олександром Лієвим та обговорювали основні етапи реформи. Зокрема, розглянули принципи розбудови структури Суспільного, котрі полягають, насамперед, у чіткому розмежуванні адміністративного і творчого напрямів роботи філії та збалансованому розподілі обов’язків менеджера й продюсера. Керівники регіональних філій отримали чітке розуміння кола своїх повноважень і завдань. Окрім цього, Олександр Лієв окреслив основні завдання структурних змін, унаслідок яких відбудеться технічна модернізація, підвищення якості контенту, зростання оплати праці, уніфікація структури й стандартизація виробничих процесів, зміна системи управління.

Учасники зустрічі ставили багато організаційних питань. Серед іншого, їх цікавило, як відбуватиметься процес уніфікації структури філії та переведення співробітників на нові посади. Про це з ними поспілкувалися заступник виконавчого директора Михайло Шматов і керівник департаменту взаємодії з філіями Дмитро Грузинський.

Потім менеджери й продюсери продовжили обговорення вузькофахових питань в окремих групах. Керівники творчого напряму познайомилися з генеральними продюсерами Суспільного, кожен із яких відповідає за свою сферу мовлення: Тетяна Кисельчук – за просвітницьке, Андрій Сайчук – за суспільно-політичне, Владислав Грузинський – за інформаційне і Руслан Городничий – за розважальне мовлення. Під час спілкування продюсерів йшлося переважно про стандарти якості суспільного мовлення, особливості виробництва різнопланового контенту і розподіл часу в ефірі регіональних теле- і радіоканалів.

Менеджери регіональних філій тим часом мали змогу отримати розлогі відповіді на всі правові питання від директора юридичного департаменту Максима Дорофєєва, а також обговорити кадрову специфіку реформ із очільницею департаменту управління персоналом Марією Глобою. Ще один важливий аспект, який цікавив менеджерів філій, – це недофінансування НСТУ й схема розподілу коштів на поточні та капітальні витрати компанії, зокрема регіональних філій. Розібратися з усіма нюансами цього питання допомагала заступниця виконавчого директора Лілія Стиренко.

"Я дізнався дуже багато нової інформації, – зазначив новий менеджер Полтавської філії Євгеній Сердюк. – На Суспільному відбуваються величезні зміни, починаючи з того, що під час конкурсу на посаду менеджерів зробили вікно можливостей для людей, котрі не працювали у структурі НСТУ. Тут є дуже сильна команда, яка виступає драйвером реформ. Прописано все чітко, видно розподіл обов’язків. Після сьогоднішньої зустрічі маю конкретні механізми та інструменти для втілення цієї реформи. Можна навіть сказати, що є сценарій проведення реформи, тільки бери і роби".

Другий день тренінгу став не менш насиченим і плідним. Сьогодні, 9 грудня, менеджери й продюсери надзвичайно детально обговорювали з програмним директором Дар’єю Юровською концепцію регіонального мовлення, зокрема нову ефірну сітку та формат програм, специфіку алгоритмів у виробничих процесах і питання оперативного обміну контентом між центральним офісом і регіональними філіями. До спілкування також приєднався генпродюсер цифрових платформ Дмитро Хільченко, який окреслив digital-стратегію розвитку Суспільного, розповів про світові тенденції у сфері цифрових платформ і пояснив специфіку виробництва контенту для різних інтернет-майданчиків.

Окрім того, учасники зустрічі познайомилися з генеральним продюсером Українського радіо Дмитром Хоркіним, який нагадав про те, що регіональні філії мають наповнювати свій радіоефір місцевим матеріалом, оперативно реагувати на локальні події та орієнтуватися на інтереси місцевої громади.

Після цього, генпродюсер із розвитку Микола Ковальчук презентував концепцію бренду Суспільного. Він розповів присутнім, як будують архітектуру бренду і розробляють регіональний шаблон для філій. Також Микола Ковальчук показав, як продумані візуальні рішення підсилять цінність і впізнаваність усього бренду і зроблять філії конкурентними та сучасними з маркетингової точки зору.

Передостанній і вкрай важливий блок стосувався основ зовнішньої комунікації та реагування на кризу. Про це менеджери й продюсери детально спілкувалися з PR-директоркою Суспільного Вікторією Сидоренко. Керівники регіональних філій отримали чіткі настанови, пов’язані зі зміною свого статусу, адже відтепер вони – публічні особи. Як і коли краще спілкуватися з журналістами, як доносити свою думку, щоб її не спотворили, – на всі питання у кожного учасника зустрічі нині є відповідь. Окрім цього, менеджери й продюсери обговорили приклади типових кризових ситуацій, котрі можуть статися у філії, та способи реагування на них.

Наприкінці учасники зустрічі мали додатковий час на спілкування з виконавчим директором НСТУ Олександром Лієвим та могли поставити йому нові питання, які з’явилися за ці два дні.

Також із новообраними менеджерами й продюсерами підписали строкові трудові договори, а вже 11 грудня вони розпочнуть виконувати свої обов’язки у філіях.

Читайте також: